Dünyanın en popüler oyunlarından olan League of Legends’ın yapımcısı Riot Games, 2019 yılında duyurduğu 3 projesinden biri olan Project L dövüş oyunundan yeni görüntüler paylaşıldı. 2 yıl önce League of Legends Wild Rift, Legends of Runterra ve Valorant’ı duyuran ve büyük başarı elde eden şirket, yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Riot Games’in Project L oyunu, Street Fighter, Mortal Kombat ve Tekken gibi dövüş oyunlarına rakip olmaya geliyor diyebiliriz. Gelin oyundan son bilgilere göz atalım.

Tek oyuncu iki karakteri kontrol edecek

Riot Games’in YouTube kanalından paylaşılan yeni videoda oyunun mekanikleriyle ilgili yeni bilgiler paylaşıldı. 2019 yılında geliştirilmeye başlanan oyunda ilk başlarda teke tek dövüş sistemi olduğu fakat daha sonra birçok 2D dövüş oyununda gördüğümüz Tag Team (ikiye iki) dövüş sistemine çevirildiği belirtiliyor. Paylaşılan videoda Tag Team sisteminin nasıl çalışacağı ve dövüş mekanikleri hakkında da çok küçük bilgiler verildi.

projectl-1

Üç çeşit tag sistemi

Project L’de üç çeşit tag sistemi olacağı ve hepsinin kendi içerisinde belli avantajları ve dezavantajları olacağı açıklandı.

Assist Actions: Bir karakterle dövüşürken kenarda bekleyen karakterinizin yardımcı vuruş yapması şeklinde çalışan sistemde, rakibinizin canı az kaldığı gibi durumlarda yardımcı karakteriniz ile bitirişi yapabileceksiniz.

Handshake Tag: Bu klasik iki karakterin yer değiştireceği tag sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu değişim sırasında alana giren ve alandan çıkan iki karakter rakibe saldırıyor. 

Dynamic Cave: Üçüncü tag sisteminde ise rakiplerinizi köşeye sıkıştırdığınızda işinize yarayacak bir mekanik benimsenmiş. Rakibinizle sizin aranıza giren yardımcı karakteriniz rakibe saldırıyor ve onu geriye iterek size daha fazla hareket alanı sağlıyor.

Pananormal Activity filmi oyun oluyor! Pananormal Activity filmi oyun oluyor!

Aşağıdan Riot Games tarafından paylaşılan Project L videosunu izleyebilirsiniz:

Gösterilen oyun mekaniklerine ek olarak daha fazla mekaniğin oyunda olduğu ve gelecekte onların da gösterileceği belirtildi Oyunun çıkış tarihi ile ilgili bilgi ise verilmedi.

Editör: Burak Karahan