Lamborghini Revuelto, pil ömrünü çok fazla dert etmeyen sürücülerin yeni gözdesi olacak.

Tamamen elektrikli modda araç, çok uzak kilometreler kat etmese de, bir hibrit araç olarak elektrikli kullanım sağlayacak bazı yeni teknolojilere sahip. Şirket bir basın açıklamasında, içten yanmalı motorun ön tekerleklerdeki rejeneratif frenleme yoluyla 3.8kWh ile pili sadece altı dakikada kendi başına şarj ettiğini söyledi.

lambo-1

Pil ömrü gibi olumsuz nedenlerle çok fazla tercih edilmeyen elektrikli araçları oldukça kıskandıracak bazı özelliklere sahip olan Lamborghini Revuelto, motor güç, hızlanma ve maksimum hızlar için özel olarak tasarlanmıştır. Nispeten hafif motor kullanılan arabada, motora hava akışını artırmak için çok sayıda hava giriş kanalı yerleştirilmiştir ve bu da litre başına 126 hp güç seviyesi sağlar. Şirket, bunun "Lamborghini'nin 12 silindirli motorlarının tarihindeki en yüksek çıkış" olduğunu söylüyor.

lambo-2

Tesla, Cybertruck'ları geri topluyor! Gaz pedalı sürüş sırasında takılma yapıyor... Tesla, Cybertruck'ları geri topluyor! Gaz pedalı sürüş sırasında takılma yapıyor...

Tasarım, hava kanalları, sivri çizgiler ve altıgen egzozlarla havacılık ve uzay mühendisliğinden büyük ölçüde etkilenmiştir. Lamborghini, 1970'lerin Countach modellerinden dikey olarak açılan makaslı kapılar ve genellikle Diablo serisiyle ilişkilendirilen arka çamurluktaki yüzer kanat gibi tasarım ipuçlarını da kendi geçmişinden bazı ilhamlar almış.

Editör: Enes Sapmaz