Binance'ten yapılan açıklamaya göre 4 kripto para birimi delist edilecek. 

Delist edilecek kripto para birimleri Mithril (MITH), Tribe (TRIBE), Augur (REP) ve Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST).

Eğer bu para birimlerinden birine yada fazlasına sahipseniz, 23 Aralık tarihine kadar gerekli işlemleri yapmanız gerekiyor.

Binance, delist edilecek kripto paraların iptal edilecek işlem çiftleriyle ilgili de açıklama yaptı. Buna göre; 23 Aralık itibarıyla:

Interpol tarafından arandığı söylenen Binance CEO'su, iddiaları yalanladı! Interpol tarafından arandığı söylenen Binance CEO'su, iddiaları yalanladı!
  • MITH/USDT
  • TRIBE/BUSD
  • REP/USDT
  • BTCST/BUSD

Yukarıdaki işlem çiftleri artık Binance üzerinde kullanılamayacak. 

Mithril (MITH), Tribe (TRIBE), Augur (REP) ve Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) kripto para birimlerinden herhangi birine sahipseniz, 23 Aralık'tan önce satış işlemlerini tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde bu kripto paraları Binance'te satamayacaksınız.

Kararın açıklanması ile MITH yüzde 28, TRIBE yüzde 9, REP yüzde 4, BTCST ise yüzde 40'tan fazla değer kaybetti. Bu yüzden zarar etmemek için elinizi çabuk tutun.

binance

Delist kararı neden alındı?

Binance, listelediği kripto para birimlerini düzenli periyotlarla inceliyor. Bu incelemeler sırasında Binance'in belirlediği koşulların sağlanamadığı tespit edilirse o kripto para birimleri için delist kararı veriliyor. Fakat MITH veya BTCST ile ilgili özel bir açıklamaya yer verilmiyor. Yani hangi kripto para biriminin hangi nedenden ötürü delist edileceğini tam olarak bilinmiyor.

Editör: Burak Karahan