Bir basın açıklamasında, bankanın holding şirketi Silvergate Capital Corporation, "en son endüstri ve düzenleyici gelişmeler ışığında" şirketi kapatma kararı aldığını söyledi. Ocak ayında, kazanç raporu, müşterilerinin FTX'in yarattığı güvensizlik ortamında 8,1 milyar dolar çekmesinin ardından bir milyar dolar kaybettiğini ortaya koydu. Hatta Silvergate çeyrek raporunun ardından, mali durumunun gösterdiğinden daha da kötü olduğunu belirten bir belgeyi daha sundu.

silvergate

Özellikle şirketlerin nakit elde etmek için nereye yöneleceği söz konusu olduğunda, kripto ortamının Silvergate olmadan nasıl devam edeceği konusunda bazı endişeler bulunuyor. 

En büyük endişelerden biri ise, kripto şirketlerinin bankacılık ihtiyaçları için daha az düzenlemeye tabi kurumlara yönelerek potansiyel olarak alanı dahil olan herkes için daha da riskli hale getirebilmesidir. 

Sam Bankman-Fried cezaevine gönderildi! Sam Bankman-Fried cezaevine gönderildi!

Ayrıca Coinbase, Gemini ve Kraken gibi kripto borsalarının diğer kurumlar arasında para taşımasına izin veren Silvergate Exchange Network'ü de bu ayın başlarında kapatılmıştı. Coinbase, Crypto.com ve Paxos gibi şirketler bu olaydan sonra Silvergate'den uzaklaşmaya başladı. T,

Editör: Enes Sapmaz