Masters of Horror, birçok önemli korku yönetmenini bir çatı altında toplayan ve Mick Garris tarafından yaratılan bir korku seçki TV serisidir. 2 sezon ve toplam 26 bölümden oluşan bu seri ilk kez 2005 yılında yayınlandı. Takashi Miike, John Carpenter ve Don Coscarelli gibi birçok önemli yönetmenin yönettiği yapımlar içeren Korkunun Ustaları yani Masters of Horror serisi, gölgede kalmış çok başarılı işler barındırıyor. Biz de sizler için Masters of Horror serisinden 5 favori bölümünüzü seçtik. Belki de bunları beğenip serinin tamamını izlersiniz değil mi?

Not: Bu yapımlar 18 yaş altındaki izleyici için uygun değildir.

İşte sizin için seçtiğimiz en iyi 5 Masters of Horror bölümü

1- John Carpenter’s Cigarette Burns - John Carpenter

Muhtemelen bir TV serisi için bu kadar kaliteli bir yapım ortaya çıkmasını kimse beklemiyordu. John Carpenter yine beklentinin ötesinde bir korku yapımıyla karşımıza çıkıyor. The Walking Dead dizisindeki Daryl rolü ile popüler olan Norman Reedus'ın henüz gençlik yılları ve Udo Kier'inin oynadığı efsane bir yapım. “La Fin Absolue du Monde” adlı kayıp filmin peşinde koşan Norman Reedus'ın başından geçen ve sizi adeta içine çeken olaylar silsilesi. Kesinlikle izleyin...

2- Jenifer - Dario Argento

İzlerken başrolü dövmek isteyeceğiniz türden bir gerilim. Dario Argento’nun nasıl korku ustası olduğunu kanıtlar nitelikte bir yapım. Steven Weber, Laurie Brunetti ve Carrie Anne Fleming gibi isimlerin oynadığı bölüm hakkında çok fazla spoiler olsun istemiyoruz. Her ne kadar serinin en rahatsız edici bölümü olmasa da (ona da geleceğiz) yine oldukça kanlı sahneleri içerisinde barındırıyor.

Borderlands filmi geliyor! Bu Ağustos'ta... Borderlands filmi geliyor! Bu Ağustos'ta...

3- Imprint - Takashi Miike

Muhtemelen serinin en sıra dışı, en rahatsız edici yapımı. İzlerken bir dakika bile rahat değilsiniz. Her sahnesiyle sizi daha çok geriyor ve plot twist'i ile sizi adeta şoka uğratıyor. Japon korku ve gerilim ustası Takashi Miike'nin işlerine alışkın olanları belki de çok şaşırtmayacak olan bu yapım, sağlam bir bünye ile izlenmeli.

4- Family - John Landis

Harold, Amerika'nın sakin bir ortabatı kasabasında görünüşte barışçıl bir komşudur, ama aslında o, onun karşısına yeni taşınan bir çifte tuzak kuran cani bir psikopattır.

5- Incident on and Off a Mountain Road - Don Coscarelli

Seriye giriş için oldukça iyi seçilmiş bir yapım. Ellen'ın arabası, hiçliğin ortasında ıssız bir dağ yolunda bozulduğunda, onu öldürmeye niyetli canavar benzeri bir adamla karşılaşır. Ellen savaşmadan düşmeyecek ve Ellen savaşırken kedi-fare oyununda roller değişecektir.   Sizin en beğendiğiniz Masters of Horror bölümleri hangileri? Yorumlarda bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Editör: Megabayt Haber