Kedi Gus, Sidney'in kuzey sahillerinde yerel yüzme yarışlarında kazandığı zaferle Avusturalya'da adından oldukça fazla söz ettirdi. Kedinin sahibi Glenn Druery, "suyu çok seven" köpeğe benzeyen bir kedi sahiplendi. Druery'nin Gus adını verdiği kedisi suyu o kadar çok seviyordu ki, tüylü yüzücüyle karşılaşan herkes ona hayran kaldı. Sahibi, Gus'ı 2019'da her yıl düzenlenen İskoçya Adası Köpek Yarışı'nda yarıştırdıktan sonra ortalığın karıştırdığını açıkladı.

kedi  (4)

Yarışmaya katılan kedi, ölüm tehditleri aldı

30 yıl boyunca her Noel arifesinde, köpeklerin Sidney'in kuzeyindeki İskoçya Adası ile Church Point Rıhtımı arasındaki 550 metrelik bir alanda yüzme yarışları düzenlenen etkinlikte, yarışmayı kazanan sahipler ve köpekler, köpek maması ve bira ile ödülendiriliyor.

kedi  (1)

Druery, yarışmayı biraz daha gülünç hale getirmek için kedisini yarışmaya kattı ve yarışta birkaç köpeği geride bıraktığını itiraf etti. Ancak bu şaka yerel halkın hiç hoşuna gitmedi. Sahibine göre bu şaka, ölüm tehditleriyle almasıyla sonuçlandı.

"Bu yerel dar görüşlü yobbolardan (Yobo: Kültürsüz insan deyimi) biri, bizi bir daha görürse kedimi vuracağını ve beni döveceğini söyledi."

"Hatta bir kadın elini boğazının üstünde gezdirerek kedimi öldürmeyi işaret etti. Siyaset alanında çalışıyorum ve her zaman bu tür saçmalıklarla karşılaşıyorum ve bununla başa çıkabilirim, ama tanrı aşkına, kedimi tehdit ediyorlar."

Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı! Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı!

Yerel halk, kedi sahibini boğacaklarını söyledi

Ancak, Gus'a ölüm tehditleri göndermekle suçlanmayan yerel halk, Druery'nin başına bela aradıklarını söyledi.

kedi  (2)

Louise adlı bir kişi, "Druery buraların yereli bile değil, tüm bu kedi tehditi saçmalıkları söyleyen adam, Burada yaşamıyor, anlamıyorum. Belli ki sadece tanıtım yapmak istemiş." dedi

Topluluk üyelerine kediyi tehdit edip öldürmek istedikleri sorulduğunda ise, bunun yerine Druery'yi "boğmayı" tercih edeceklerini söyledi. Druery, Gus'ın, bu yılki yarışmaya aldığı tehditler nedeniyle katılamadığını belirtti. 

Editör: Enes Sapmaz