NBA takımlarından Miami Heat taraftarı olan bir adam, Miami'deki Minnesota Timberwolves maçına yanında köpeğini de getirdi. Ancak köpeği görenler şaşkınlık içerisinde kaldı. Çünkü bu taraftar köpeğini Pikachu'ya benzeyecek şekilde boyamıştı. 

Canlı yayın sırasında ekranlara yansıyan görüntünün ardından maçı anlatan spikerlerden birisi "Bu da ne?" diyerek şaşkınlığını gizlemedi. Diğeri ise "O köpeğin bu şekilde boynamak istediğini sanmıyorum" dedi.

İşte o görüntüler:

Twitter'daki fotoğraflar siliniyor! Hatayı çözmeye çalışıyorlar... Twitter'daki fotoğraflar siliniyor! Hatayı çözmeye çalışıyorlar...

Küçük köpeğin parlak sarı kürkü var ve yüzünün her iki yanında Pikachu'nun pembe kırmızı yanaklarını taklit eden kırmızı halkalar gözüküyor. Görüntüleri Twitter'da yayınlayan @cjzero kullanıcısı, "Miamili bir hayran, Heat – Wolves'a Pikachu'ya boyanmış bir köpek getirdi" dedi.

Diğer birçok sosyal medya kullanıcısı bu durumu sert şekilde eleştirdi ve "İğrenç bir durum" olarak tanımladı. 

Sosyal medya kullanıcılarından gelen yorumlardan bazıları şöyle:

  • “Bu doğru değil!! Hiç komik değil!!"
  • "Bu hayvan istismarı."
  • “Korkunç ve taciz edici! Hayvan istismarını teşvik ettiğiniz için utanın.”

UTB8rN94k0oSdeJk43Owq6ya4XXaA

 PETA daha önce evcil hayvanların kürklerinin boyanmasına karşı uyarıda bulunarak, yapılmasına karşı çıkmıştı. PETA internet sitesinde "Köpeklerin eşya değil, birey olduğunu hatırlamak çok önemli" ibaresi yer alıyor. 

"Sevgi dolu bir koruyucunun yanında evde kıvrılmayı hak ediyorlar. Cinsi, kişiliği veya mizacından bağımsız olarak hiçbir hayvan bir tezgaha bağlanmaya, boyanmaya ve saçma sapan bir 'güzellik' tedavisi için dürtülmeye katlanmak zorunda kalmamalıdır. Gösteri köpeklerine' eziyet etmenin sorun olmadığını iddia etmek, 'sirk fillerinin' sömürülmesini haklı çıkarmak gibidir. Köpekler köpektir, tıpkı fillerin fil olması gibi. Tüm hayvanlar, insanların türcü kaprislerinden bağımsız yaşamayı hak ediyor."

PETA, köpeklerde saç boyası işlerinin hayvanlarda "ciddi bir alerjik reaksiyona" veya "onları strese sokmasına" neden olabileceğini, hatta bazılarının yanıklara maruz kalabileceğini veya toksinler tarafından ölümcül bir şekilde zehirlenebileceğini belirtiyor.