Kısa bir süre önce Konami, Silent Hill 2 Remake, Silent Hill Townfall, Silent Hill f oyunlarını ve  Silent Hill Ascension adlı gerçek zamanlı etkileşimli bir deneyim de dahil olmak üzere bir dizi yeni duyuru yaptı. Ancak Konami'nin henüz açıklamadığı bir oyun daha olduğu ortaya çıktı. Bu oyunun detayları Tayvan'ın derecelendirme komitesi sayesinde ortaya çıktı.

Silent Hill: The Short Message

silent-hill-the-short-message

Silent Hill: The Short Message, TESRI tarafından PlayStation 5 için derecelendirildi ve aslında oyunun olay örgüsünü özetleyen kısa özet de ortaya çıktı. Silent Hill: The Short Message daha önce ortaya çıkan sızıntılarda da karşımıza çıkmıştı. 

Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock

TESRI tarafından derecelendiren oyun bazı görsellere ve aşağıdaki gibi bir açıklamaya sahip:

"Anita, arkadaşı Maya ile tanışmak için terk edilmiş bir apartman dairesine geldi ve bir şekilde uyandığında kendini burada kapana kısılmış halde buldu. Kendi korkularından ve koridorlarda pusuya yatmış canavarlardan kaçmalı, tuzağa düştüğü olayların ardındaki gerçeği keşfetmeli, ve kendi travması hayatta kalma isteğini tüketmeden önce kaçmaya çalışın."

89910_1_new-silent-hill-game-plot-revealed-by-taiwanese-ratings-board_full

Silent Hill: The Short Message, depresyon, kaygı ve parçalanmış benlik sorunlarıyla boğuşan bir genç kızın sorunlu ruhuna bir iç yolculuk olması bekleniyor. Anita'nın sahip olduğu bu hayali duyguların ve zihinsel travmaların, bedensel canavarlar olarak hayat bulması bekleniyor. (Silent Hill 2'deki gibi)

Editör: Burak Karahan