Konami, bir yılı aşkın bir süredir devam eden sızıntılar ve dedikolduların ardından sonunda bu hafta sonu dijital bir etkinlik düzenleyeceğini ve Silent Hill serisi için en son haberleri paylaşacağını duyurdu.

Silent Hill'in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

 “Huzursuz rüyalarınızda o kasabayı görüyor musunuz? SILENT HILL serisi için en son güncellemeler, 19 Ekim Çarşamba günü saat pasifik saatiyle 14:00'te #SILENTHILL yayını sırasında açıklanacak."

Yukarıda da gördüğünüz gibi Silent Hill 2 oyunuyla özdeşleşen bir söz ile tweet'e başlanmış ve 19 Ekim Türkiye saatiyle gece 00.00'daki etkinlik için geri sayım yapan bir site paylaşılmış.

İlk kez PS1 konsolunda 1999'da çıkış yapan klasik korku oyun serisi, 2012'de çıkan Silent Hill: Downpour'dan bu yana bir oyuna sahip değil.

Orijinal Silent Hill sanatçısı Masahiro Ito paylaşılan tweet'i retweet etti ve muhtemelen yeni Silent Hill oyununda görev alacağının sinyallerini verdi.Ito, ilk üç oyunda serinin sanat yönetmenliğini yaptı ve oyunda yer alan yaratıkların çoğunu tasarladı. Sanatçı, 2020 yılında yeni bir proje üzerinde çalıştığını doğrulamıştı. O dönem "Bir projede önemli bir pozisyonda yer alıyorum. Umarım proje iptal edilmez. Şu an için bir bilgi paylaşamam" demişti.

silent-hill-2-remake-1

Geforce Now, WoW'u kütüphanesine ekliyor Geforce Now, WoW'u kütüphanesine ekliyor

Son olarak, Güney Kore'nin Oyun Derecelendirme komitesi yakın zamanda duyurulmamış bir Silent Hill oyunu “Silent Hill: The Short Message”ı derecelendirmişti. Oyunun yayıncısı, Güney Kore'de düzenli olarak Konami oyunları yayınlayan bir şirket olan UNIANA olarak karşımıza çıkmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda, yeni Silent Hill filminin yönetmeni Christophe Gans, 'birkaç' Silent Hill oyunu geliştirilme sürecinde olduğunu söylemişti.

Polonya merkezli Bloober Team tarafından geliştirilen bir Silent Hill 2 remake'i, bir adet yan oyun ve bir adet yeni ana oyunun geliştirme sürecinde olduğu iddia ediliyor. Ayrıca Silent Hill serisinin efsane bestecisi Akira Yamaoka, bir sonraki projesinin, herkesin beklediği bir proje olduğunu da belirtmişti.

Silent Hill efsanesi Akira Yamaoka kimdir? Bestelediği en iyi oyun müzikleri hangileri? Silent Hill efsanesi Akira Yamaoka kimdir? Bestelediği en iyi oyun müzikleri hangileri?

Editör: Burak Karahan