ABD Sahil Güvenliği (USCG), zavallı küçük kaplumbağayı yaklaşık 800 kilogramlık 26 paket uyuşturucu paketi arasında sıkışıp kalmış olarak tespit etti. Kaplumbağa, 68 günlük bir uyuşturucuyla mücadele devriyesi sırasında kokain yığınları arasında keşfedildi. Görevlililer,, hayvanı bulduklarında şaşkınlık içinde kaldılar.

kaplumbağa (2)-1

Devriye Komutanı Jose Diaz, "Boynunda bazı izler vardı, bu yüzden bir veya iki gün paketlere bağlı kalmış olabilir" dedi.

USCG'den bir sözcü şunları söyledi: "19 Kasım'da devriye gezerken, görevliler, bir enkaz alanını araştırmak için ufukta küçük teknesini denize indirdi. Tekne ekibi, çok sayıda şüpheli kaçak mal balyasına dolanmış büyük bir deniz kaplumbağası keşfetti.

Takip görevi komutanı Sahil Güvenlik Müfettişi Mark Krebs, ekibinin olay yerine vardıklarında, paketlere dolanmış bir deniz kaplumbağasını hemen fark ettiklerini söyledi.

"Boynundaki ve yüzgeçlerindeki iplerde belirgin bir sürtünme izleri gördüler. Komutana bilgi verdiler ve deniz kaplumbağasının etrafına dolanan ipleri dikkatlice kesip sonunda onu serbest bırakmak üzere işe koyuldular."kaplumbağa (3)"Tekne mürettebatı, kaplumbağanın bu işe daha fazla karışmasını önlemek için 22 metrelik uzun halatlardan kurtardı ve uluslararası sulardan 53 milyon doların üzerinde değeri olan 1.800 pounddan fazla kokaini olay yerinden kaldırdı."

Bir Twitter kullanıcısı olay hakkında, "USCG elbette yardımcı görünüyor, ancak o kaplumbağa eve gidip patronuna sevkiyatı kaybettiğini söylemesi gerekecek." dedi.

52 yıldır esir tutulan katil balina Lolita sonunda serbest bırakılıyor 52 yıldır esir tutulan katil balina Lolita sonunda serbest bırakılıyor

USCG bile bu açıklamaya dahil oldu ve tweet attı: "Uzun bir sorgulamadan sonra, kaplumbağanın herhangi bir yararlı bilgiye sahip olmadığı belirlendi."

"Bir daha bu sulara dönmemeyi kabul ettikten sonra onu kendi takdiriyle serbest bıraktık.

Editör: Enes Sapmaz