Son dönemde otomobil üreticilerinin logo değiştirme akımına katılan şirketlerden biri de Kia olmuştu. Geçtiğimiz yıl logosunu değiştiren otomobil devi, eski oval çerçeveli Kia yazısını değiştirip daha modern ve farklı bir yazı tipine geçmişti. 

Kia'nın yeni logosu her ne kadar daha modern ve sade gözükse de birçok kişinin kafasının karışmasına sebep olmuş durumda. Çünkü birçok kişi yeni logodaki KIA yazısını KN olarak okuyor.

Kia'nın logosunu değiştirdiğinden beri Google üzerinde 'KN car' (KN arabası) aramasını ayda 30.000'den fazla kişi yapmaya başladı. Bu rakam geçen yazdan beri istikrarlı bir şekilde artıyor. Yeni logo Koreli üreticinin 1994'ten beri kullandığı eski logonun yerini almıştı.

FhzQTuHXEAI9m6P

Reddit'te de tartışma konusu oldu

Reddit'te de tartışma konusu olan 'KN' aramaları, kullanıcılardan birinin Kia Carnival aracının fotoğrafını paylaşması ve arabanın markasını sormasıyla iyice arttı.

2022-yeni-kia-carnival-1

Dünyanın en çok sevilen elektrikli aracı Türkiye'ye geliyor: Tesla fiyatları açıkladı! Dünyanın en çok sevilen elektrikli aracı Türkiye'ye geliyor: Tesla fiyatları açıkladı!

Google Trends'e göre, yeni Kia logosu sadece Amerikalıların değil, Avustralya, Kanada ve İngiltere'de yaşayanların da kafasını karıştırıyor.

KN-Car-Search-3

Google'da en çok yapılar aramalar,  "KN SUV", "KN otomobil fiyatı" ve KN elektrikli otomobiller" olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, logoda marka adını oluşturan sürekli çizginin "markanın her etkileşimde müşteriler için ilham verici anlar yaratma taahhüdünü, simetrisinin ise güveni" sembolize ettiğini söylüyor.