Net serveti yaklaşık 109,8 milyar dolar olan 78 yaşındaki Hawaii adası Lanai'nin yüzde 98'ine sahip olan milyarder, hız yaptığı gerekçesiyle polis radarına takıldı.

milyarder (2)

Polis memuru, Ellison ile durumu konuşmak üzere spor arabaya yaklaştı. Memur, "Sizi durdurmamın nedeni, dur işaretinden geçmeniz ve orada biraz hız yapıyor olmanızdır" dedi.

Adanın sahibi Ellison, görevli memura "Öyleysem özür dilerim," dedi.

Memur hız yapmasının önemli bir nedeni olduğunu sorarak, "Özellikle bir nedeni var mı?" dedi.

milyarder (1)

Milyarder arabasıyla yaptığı hızı itiraf etti ve, "Bu ... Çocuklarımla akşam yemeği için eve gitmeye çalışıyordum ama bu bir mazeret değil. İyi bir mazeretim yok."

Cevabı karşısında memur, "Tamam, güzel. Ehliyetinizi, ruhsatınızı ve sigortanızı görebilir miyim lütfen?" diye sordu. Ancak Ellison, yetkiliye ehliyetinin üzerinde olmadığını belirtti ve oradan ayrıldı.

Bir Maui belediye meclisi üyesi, Ellison gibi 'seçkinlerin' adada istediklerini hemen hemen yapabileceklerini söyledi.

milyarder (3)

Ellison şu anda yaklaşık yüzde 35'ine sahip olduğu yazılım devi Oracle'ın başkanı, baş teknoloji sorumlusu ve kurucu ortağıdır. Şirkette 37 yıl geçirdikten sonra 2014 yılında CEO rolünden vazgeçti. 2020'de milyarder, 2012'de 300 milyon dolara satın aldığı Lanai'ye kalıcı olarak taşındı. Ellison ayrıca Aralık 2018'den Ağustos 2022'ye kadar Tesla'nın yönetim kurulunda yer alırken şirkette yaklaşık 15 milyon hisseye sahipti.

Bunların yanı sıra, üniversiteyi hiç bitirmemesine rağmen, CIA için veritabanları oluşturarak adını tüm dünyada duyurmaya başladı.

Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı! Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı!