58 yaşındaki Steve Hawkins ve 'ruh eşi' eşi 52 yaşındaki Wendy, Cuma günü aynı hastanede farklı kanser türleri nedeniyle aynı güç içerisinde hayatını kabetti. Çiftin şu anda 20'li yaşlarında olan üç çocuğu vardı. 

Steve'in çalıştığı Yankton County EMS'den yapılan açıklamaya göre, Steve'e yaklaşık beş yıl önce kanser teşhisi konmuştu. Eşi Wendy ise kanser ile savaşmaya yeni başlamıştı.

Sosyal medyada paylaşılan açıklamada şu ifadeler yer aldı : 

“Yankton İlçe EMS Yöneticisi Steve Hawkins'in yaklaşık beş yıldır kanserle mücadele ettikten sonra 23 Aralık 2022 Cuma günü vefat ettiğini derin bir üzüntüyle bildiririz. Steve 58 yaşındaydı. “Steve, Haziran 2009'da yöneticimiz olarak işe alındı. Steve, Yankton'a gelmeden önce Cody, Wyoming ve Yellowstone Ulusal Parkı'nda Sağlık Görevlisiydi. Paramedik kariyerine California, San Diego'da başladı."

“Bir başka üzücü olayda, Steve'in eşi Wendy Hawkins de aynı gün, 23 Aralık 2022 Cuma günü, kısa bir kanser savaşının ardından 52 yaşında vefat etti. Wendy, şu anda 20'li yaşlarında olan üç çocuğu Brad, Mandi ve Trent ile ilgilenen bir ev hanımı ve sadık bir eşti."

resize-3

Steve veya Wendy'nin hangi tür kansere sahip olduğu netleştirilmedi, ancak Steve'in kız kardeşi Kathy Hawkins-LaFollette bunların farklı türler olduğunu söyledi. Çift için bir anma töreninin düzenleneceği belirtiliyor. Çiftin çocukları, cenaze masraflarını karşılamak için yardım toplamaya başladı. Oğlu Trenton tarafından kurulan sayfa, cenaze masraflarına gitmek için üç günde 18.000 dolar topladı.

Sayfada çiftin oğlu şunları yazdı:

7 Nisan BİM aktüel teknoloji ürünleri: Haftaya BİM marketlere Huawei Watch GT 2 geliyor! 7 Nisan BİM aktüel teknoloji ürünleri: Haftaya BİM marketlere Huawei Watch GT 2 geliyor!

“Bu çok trajik bir deneyim oldu ve ailem ve ben iki cenazeyi karşılayacak parayı bulmaya çalışıyoruz. Harika ebeveynlerdi ve ailelerine çok iyi baktılar ve ben de onlara bakmaya çalışıyorum."