Bilim insanları kağıt atıklarından ağrı kesici üretmeye başladı! Bilim insanları kağıt atıklarından ağrı kesici üretmeye başladı!

Hindistan'da bir kadının başının üstünde aşırı derecede ağrıya sebep olan "boynuzlar" oluşmasının ardından doktorlar bir yanıt aramaya başladı. 60 yaşındaki kadındaki durumun yaklaşık 3 yıl önce başladığı belirtildi ve şu anda kıdemli bir doktor tanı koyması bekleniyor. Fakat gelen haberlere göre bölge doktorları bu durumun 'anlayabileceklerinin ötesinde' olabileceğini belirtiyor.

Kadının "dayanılmaz bir acı" içinde olduğu söyleniyor. Kadın, Hindistan hükümetinden ameliyat olması için ve muhtemel tedavi masraflarını karşılamak için yardım istedi.  

hintli-kadin-boynuz

Şu ana kadar hiçbir uzman bu konuda bir fikir belirtemese de, raporlar yerel bir doktor olan Dr Abhishek Jain'in bunun siliceous horn" (siliksi boynuz) olabileceğine inandığını belirtiyor, ancak şu ana kadar bu fikri destekleyecek bir doğrulama yok.  Bu tür boynuzların, kafadaki bir kesikten sonra radyasyona veya HPV virüsüne maruz kalmanın bir sonucu olduğu düşünülse de , aşırı derecede nadir olmaları nedeniyle neden oluştukları açık değildir. Bu tip deri boynuzları ameliyatla tedavi edilebiliyor.

Mimiya, rahatsızlığını anlattığında insanların kendisine inanmadığını ve onu gördüklerinde 'şaşırdıklarını' söyledi. 

Mimiya isimli kadının vücudundaki boynuzların yeri nedeniyle ilçe ve küçük hastanelerde tedavi edilemiyor, bu nedenle ülkedeki daha büyük hastanelerde tedavi edilmeyi bekliyor.