Mortal Kombat geçtiğimiz günlerde NetherRealm'in bir sonraki projesini duyurmak için ideal bir zaman olan 30. yılını kutladı, ancak stüdyonun farklı bir planı vardı. Hayranlar heyecanla bir duyuru beklerken, beklenmedik bir ünlü ortaya çıktı ve MK serisinden ikonik bir karakteri oynamak istediğini dile getirdi: O kişi Jean-Claude Van Damme'den başkası değil.

Yıllar boyunca birçok aksiyon filminde rol almış bir Hollywood'un yıldız ismi  Jean-Claude Van Damme, Mortal Kombat filminde Johnny Cage'i oynama isteğini dile getirdi.

Gamebyte tarafından fark edilen detayda, Van Damme, Facebook'ta Warner Bros.'u bir sonraki MK filminde onu Johnny Cage olarak seçmeye çağıran bir yoruma yanıt verdi. Van Damme cevabında şunu söyledi:

Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock

"Teşekkürler beyler! Kesinlikle Johnny Cage'i canlandırmayı çok isterim. Bakalım kim kazanacak, Johnny Cage mi, Guile mı yoksa ben mi?"

2022-10-20 11_57_04-Window

Bilmeyenler için hatırlatmakta fayda var,  Van Damme, 1994 Street Fighter filminde Guile rolünü oynadı. Filmin kendisi büyük bir hit olmasa da, bize Van Damme'ın video oyunlarıyla bir bağlantısı olduğunu gösteriyor. Bu yüzden Mortal Kombat filminde rol alma ihtimali çok da uzak değil. Ayrıca, oynadığı dövüş filmlerinin sayısı göz önüne alındığında mükemmel bir özgeçmişe sahip ve bu filmlerdeki kendini beğenmiş tavırları tam olarak Johnny Cage'i oynamasına uygun bir altyapı sunuyor.

mortal-kombat-e-van-damme-capa

Editör: Burak Karahan