Seán William McLoughlin, veya YouTube'da tanınan adıyla Jackseptikeye, 28,9 milyon abonelik bir hayran kitlesiyle başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.  Kanalı milyarlarca izlenme topladı ve bu hafta sonu World Central Kitchen hayır kurumu için para toplamak amacıyla 'Thankmas' adında bir canlı yayın etkinliği yaptı.

thansmas Jackseptikeye (4)

Canlı yayında, dört kişi Noel şarkıları söylerken dans hareketleri sergileyen YouTuber Markiplier'in yanı sıra Valkyrae ve School of Rock yıldızı Black katılım gerçekleştirdi.

Black, 10 saatlik canlı yayının yaklaşık yedi saatinde YouTuber'la sohbet etti ve 'Jack-off' başlıklı bir skeç tarzı oyunlar oynadı. Canlı yayın akışının neredeyse tamamı yemek, müzik ve eğlenceli oyunlardan oluşuyordu ve bu sırada YouTuber hayır kurumu bağışlarını kabul etmeye devam etti.

Bağış platformu CEO'su 3,7 milyon dolar bağış yaptı

Canlı yayın sona yaklaşırken YouTuber, canlı yayınlar için bir bağış toplama platformu olan Tiltify'ın CEO'su Michael Wasserman'ı davet ettiğinde 5,6 milyon dolardan fazla miktarda para toplamayı başarmıştı.

Wasserman, Jackseptikeye'ı sıkı çalışmasından dolayı tebrik etti ve bir bağışçının YouTuber'ı 10 milyon dolarlık hedefine ulaştırmak için nazikçe 3,7 milyon dolar bağışladığını açıkladı. Küçük bağışların gelmeye devam etmesiyle YouTuber, hedef miktara ulaşmayı başardı.

thansmas Jackseptikeye (3)

Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı! Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı!

YouTuber Jackseptikeye göz yaşlarına hakim olamadı

Toplanan toplam miktar, World Central Kitchen aracılığıyla 3,5 milyon yemek öğünü ödemeye yetti ve YouTuber'ın sadece 2 milyon dolar toplasa şok olacağını söyleyerek ağlamaya başladı.

Jackseptikeye, "Herkese teşekkür ederim. Şimdi ağlıyorum... Yüce Tanrım... Her yıl buna yardım eden herkese teşekkür ederim. Her yıl elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz..." dedi

thansmas Jackseptikeye (1)

World Central Kitchen, Jackseptikeye'ı 'insani, iklim ve toplum krizlerine yanıt olarak yemek sağlayan, ön safların ilk kişisi' olarak tanımladı.

Hayır kurumu şu anda Ukrayna'da Rusya ile devam eden savaşın ortasında yiyecek dağıtmak için çalışıyor ve yakın zamanda Pakistan'da sular altında kalan köylere yaklaşık 200 ton yiyecek teslim etti.

Editör: Enes Sapmaz