Unicode Konsorsiyumu’nun, 2023 yılında kullanıma sunacağı 6 yeni emojiyi ortaya çıktı. Emojipedia internet sitesi bu yıl kullanıma açılması planlanan emojileri paylaştı.

Unicode, Emoji 15.1 derlemesine dahil edilebilecek 578 yeni emoji planlıyor. Tabii ki bunların büyük bir çoğunluğu şu anda mevcut olanların küçük ayrıntılarla düzenlenmesini içeriyor. 

Örnek vermek gerekirse: Unicode, soldan sağa doğru hareket eden bir koşucu, araba ve sörfçü görüntülerini eklemeyi planlıyor. Bunların sağdan sola doğru hareket eden versiyonları zaten kullanımda.

Telefondan silinen uygulamalara nasıl bakılır? Telefondan silinen uygulamalara nasıl bakılır?

6 yeni emoji geliyor

yeni-emojiler

2023 yılında eklenmesi planlanan 6 yeni emoji belirlendi. Bunlar misket limon, zehirsiz mantar, kırık bir zincir, onaylama şeklinde başını sallayan yüz, "hayır" der gibi iki yana sallanan yüz ve anka kuşu olarak sıralayabiliriz.

Tabii ki yeni emojiler de zamanla bu listeye eklenebilir. Emojipedia, bu emojilerin son karar verildikten sonra 2023 yılının sonuna kadar telefonlarda, bilgisayarlarda, mesajlaşma uygulamalarında ve sosyal ağlarda yerini alacağını belirtiyor.

Flört ederken hangi emojileri kullanmamalısınız? Flört için en uygun emojiler hangileri? Flört ederken hangi emojileri kullanmamalısınız? Flört için en uygun emojiler hangileri?

WhatsApp'taki kalp emojilerinin renkleri ne anlama geliyor? Kullanırken iki kez düşünün WhatsApp'taki kalp emojilerinin renkleri ne anlama geliyor? Kullanırken iki kez düşünün