İnternete koyulan ilanıyla sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça tartışılan bir Karayip adası, İstanbul'daki bir dairenin yarı fiyatı olması nedeniyle ilgi yağmuruna tutuldu. Private Islands Inc. aracılığıyla satışa çıkan Iguana Adası, Nikaragua'nın Bluefields sahilinin 20 kilometre açığında bulunan bir volkanik adadır.

ada (1)-2

Beş dönümlük araziye sahip adanın anahtar tesliminde, kırık dökük 1+1 evin yerine hindistancevizi palmiyeleri, muz ağaçlarıyla kuşatılmış tüm adaya sahip olabilirsiniz. 475.000 dolarlık (8.931.662,50 Türk Lirası) çok uygun fiyat etiketi bulunan adanın internetteki ilanında şöyle yazıyor: "Berrak mavi-yeşil su, her yöne görüş hakimiyeti, bölgenin muhteşem gün doğumu ve gün batımı, manzarayı gün doğarken ve gece çökerken daha da dramatik hale getirir."

ada (4)

Hırsız koala, 3.800 dolar değerinde bitki çaldı! Hırsız koala, 3.800 dolar değerinde bitki çaldı!

İstanbul'da son bir yıl içinde %200 üzerinde yükselen konut fiyat aralığında kırık dökük bir apartman dairesi almak yerine tercih edebileceğiniz bu ada cennetten bir parça gibi duruyor.

Sahibinden'den satılık olarak ilana koyulan dairelerin bir kaç ekran görüntüsünü buraya bırakalım...

ada (2)-1ada (1)

Ayrıca adanın içinde, üç yatak odalı, iki banyolu, yemek odası, bar ve oturma alanı ile artı 'adanın diğer tarafında personel için ek konaklama yerleri' ve 'uzun süredir güvenilir' personellerin ikamet ettiği bir ev daha bulunuyor

“Göç eden kelebeklere ev sahipliği yapan yeşillikler arasında yavaş yürüyüşleri teşvik etmek için mülkün etrafında bir tahta kaldırımlar uzanıyor. 28 metrelik bir gözetleme kulesi, ziyaretçilerin okyanusun ötesindeki yağmur ormanlarına bakmalarına olanak tanıyor,”

Private Islands Inc, bir yüzme havuzu eklemek için ek bir "geniş" bir alan olduğunu söylese de, serinlemek isteyenlerin "adanın sakin batı tarafında, rıhtımın yanında denize girebileceğini belirtiyor.

ada (2)

Görüntüleriyle hayal gibi gelen ilanın ek bilgilerinde şu  açıklamalara yer verildi: "Nikaragua'nın bu bölgesi balık tutmak için bir cennet ve balıkçılar balığı, uskumru barakudaları  için rıhtımdan tutabilir, ton balığı, billfish ve wahoo için açık denizlere açılabilir veya ganimet peşinde koşmak için anakaranın bakir orman nehirlerine dalabilirler."

"Çevredeki resiflerdeki tropikal balıklar, şnorkelli ve tüplü dalış meraklılarına hitap edecek."

İguana Adası'nın ilanına göz atmak için buraya tıklayınız.

Editör: Enes Sapmaz