Popüler dizi ve film platformu Netflix'te yayınlanan Farha filmi, İsrail hükümetinden büyük tepki gördü. İsrail Hazine Bakanı Avigdor Lieberman, Netflix'in filmi yayınlamak ile "çılgınlık yaptığını" dile getirdi. Peki bu filmde ne anlatılıyor?

Farha filminin konusu ne?

Darin J. Sallam tarafından yazılıp yönetilen Ürdün yapımı Farha filmi, 1948 yılında İsrail'in kuruluşu sırasında İsrail askerlerinin Filistinli bir aileyi öldürmesini anlatıyor. Filmde yaşananları ailesinin öldürülmesine tanık olan 14 yaşındaki bir kız çocuğunun gözünden izliyoruz.

Filmin yayınlanmasının ardından İsrail hükümetinden oldukça sert açıklamalar geldi. İsrail'in en etkili isimlerinden olan ülkenin hazine bakanı Avigdor Lieberman, filmle ilgili sert açıklamalar yaptı.

"Netflix'in bu yaptığı çılgınlık!"

Avigdor Lieberman, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Netflix'in, İsrail askerlerine karşı nefreti teşvik etmeyi ve asılsız bahaneler üretmeyi amaçlayan bir filmi yayınlaması çılgınlıktır. İsrail askerlerinin itibarının zedelenmesine izin vermeyeceğiz"

Lieberman, Netflix'te yayınlanan Farha filminin yalanlarla dolu bir yapım olduğunu söyledi ve Netflix'in bu filmi yayınlama kararını 'çılgınlık' olarak nitelendirdi.

İsrail tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Netflix henüz bir cevap yayınlamadı. 

Korku filmi Barbarian'ın video oyunu uyarlaması geliyor Korku filmi Barbarian'ın video oyunu uyarlaması geliyor

Farha filminin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Editör: Burak Karahan