Bir önceki sürümün neden olduğu hataları gidermek üzere 24 Ekim 2022 tarihinde iOS 16.1 güncellemesi yayınlandı. Güncelleme bazı hataları giderirken başka bir soruna yol açtı.

apple-dan-ios-16-1-oncesinde-ios-16-0-3-guncellemesi-geliyor154385_1

Milyonlarca Apple kullanıcısı güncellemelerden dolayı mağdur oldu. Getirilen güncellemeler ile hataların giderilmesini beklerken bir yenisi ekleniyor. Canlı Etkinlikler, Matter Desteği, iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı gibi yeni özelliklerle piyasaya sürülen iOS 16.1, Wi-Fi sorunu ile gündeme geldi.

Apple'ın kullanıcıları Twitter üzerinden sitem etti. iPhonu'na iOS 16.1 güncellemesi yükleyen kullanıcılar bin pişman. Güncellemeyi yükleyen kullanıcılar, Wi-Fi bağlantısının cihazda düzenli aralıklarla veya bazen rastgele kesilmesi ile karşılaştılar.

iOS 16.1 cihazda Siri'deki konuşmaların kaydedilmesini engelleyen ve Apple Watch olmadan Apple Fitness Plus'a abone olunması gibi özellikleri sağlarken internet bağlantısını neden kestiği akıllarda soru işareti oluşturdu.

Bu sorunu giderebilmek adına kullanıcılar iPhone'undaki bütün ağ ayarlarını sıfırladı. Bazı kullanıcılar ise bütün sistem ayarlarını sıfırladı. Maalesef bu sıfırlama işlemi Wİ-Fİ sorununu çözemedi.

iPhone kullanıcıları genellikle cihazlarını gece moduna aldıklarında Wİ-Fİ bağlantısının koptuğunu söylüyor.Şu anda iOS 16.2'nin beta sürümü ile meşgul olan Apple’dan konuya dair açıklama gelmedi