Apple geçtiğimiz günlerde iPhone 14 serisini tanıttı. Yeni iPhone'ların fiyatlarının çok yüksek olmasından şikayet ediliyor fakat iPhone'un ilk modeli bu fiyatın çok çok üstünde bir fiyat iel alıcı bulmayı başardı.

2007 yılından kalma ve hiç açılmamış kutusunda bekleyen birinci nesil iPhone  LCG Müzayede Evi’nde satışa çıktı. Analistlerbu telefonun 30 bin dolara alıcı bulmasını bekliyordu fakat bu fiyat beklenenden de yüksek oldu ve sıfır kutusunda açılmamış birinci nesil iPhone 39.500 dolar satıldı.

Sealed-iPhone-1-auction-feature-1200x900

Daha önce hiç kullanılmamış ve kutusunda bekleyen birinci nesil iPhone 8GB, döneminde  599 dolardan satışa çıkmıştı ve akıllı telefon dünyasını değiştiren öncü bir model olmuştu. Cihazda  3,5 inç ekran, 2 megapiksel kamera ve bir web tarayıcısı yer alıyordu. Dönemin Apple CEO'su  Steve Jobs, 15 yıl önce ilk kez bu modeli tanıttığında, cihazı iPod, telefon ve internet iletişiminin bir araya gelmiş hali olarak tanımlamıştı.

Telefon için 2500 dolardan başlayan teklifler verildikten sonra son alıcı 39.500 dolarlık teklifiyle rekor bir satışa imza attı. Daha önce rekor yine birinci nesil iPhone'daydı. O cihaz ağustos ayında 35.414 dolara alıcı bulmuştu.

iPhone video mesaj bırakma nasıl yapılır? iPhone video mesaj bırakma nasıl yapılır?

Apple'ın birbirinden kötü 7 başarısız ürünü Apple'ın birbirinden kötü 7 başarısız ürünü

Editör: Burak Karahan