Yeni iPhone 14 serisinin tanıtılmasıyla birlikte, iPhone 14 Pro ile birlikte gelen Dynamic Island özelliği de geliştiricilerin odağı durumunda. Son olarak bu ekrandaki kamera deliği üzerine evcil hayvan eklemenizi sağlayan bir uygulama ortaya çıktı. Ayrıca bu özellik iOS 16 kullanan diğer iPhone telefonlarda da kilit ekranında kullanılabiliyor.

Eski telefonlardan altın çıkarılabilir mi? 210 cep telefonunundan ne kadar altın çıktı? Eski telefonlardan altın çıkarılabilir mi? 210 cep telefonunundan ne kadar altın çıktı?

Yeni iPhone 14 Pro’ların en ilginç özelliği olan Dynamic Island, Apple tarafından uyarılar ve arka plan görevleri için bir merkez olarak tanıtıldı. Fakat bu özelliğin gerçek potansiyeli üçüncü taraf geliştiricilerin ortaya çıkardığı benzersiz yeniliklerle ortaya konuluyor. Örnek olarak, bir zamanlar Türkiye’de de çok gördüğümüz Sanal Bebek (Tamagotchi) benzeri bir sanal evcil hayvanı Dynamic Island kısmına yerleştirebilirsiniz.

Tabii ki bu Apple’ın sunduğu bir özellik değil. En iyi Reddit istemcilerinden Apollo’nun geliştiricisi Christian Selig tarafından oluşturulan bu özellik ile, Dynamic Island’ın üstünde bir evcil hayvan yerleştirilebiliyor. Bu hayvanın tek özelliği şimdilik etrafta koşmak, sevimli görünmek ve uyuyarak rüya görmek.

Dynamic Island’a ekleyebileceğiniz kedinin ismi geliştirici Selin’in gerçek hayattaki kedisi Hugo ile aynı. Fakat tek hayvan seçeceği kedi değil. Dynamic Island’a köpek Rupert, kirpi Chortley, tilki Finnegan ve askolotl Mochi arasında istediğinizi koyabilirsiniz.

Bu sevimli özelliği kullanmanın bazı dezavantajları da var. Sevimli arkadaşlarınız sizi telefonu kullanırken takip edemiyor. Örnek vermek gerekirse, TikTok’ta gezerken ya da bir arkadaşınıza mesaj gönderirken Hugo, Finnegan ya da Chortley, Dynamic Island kısmında gezinmeye devam ediyor. 

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'e nasıl evcil hayvan özelliği yüklenir?

Bu özelliği kullanmanız için Apollo uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Apollo ücretli abonelik katmanlarına sahip olsa da bu sanal evcil hayvanlar özelliği ücretsiz olarak sunulmuş durumda. Uygulamanın en son sürümüne ve bir iPhone 14 Pro veya 14 Pro Max'e sahip olduğunuz sürece, seçeneği Apollo uygulamasında Ayarlar > Genel > Pixel Pals bölümünde bulabilirsiniz.

Apollo uygulamasını indirmek için buraya tıklayın

FczSc5CX0AM7C9t

Diğer iPhone’larda da kullanılabilir

iPhone 14 Pro'nuz yoksa yine de Pixel Pals ile eğlenebilirsiniz. Selig, Pixels Pals'ı iOS 16'nın özelleştirilebilir Kilit Ekranları için bir Apollo widget seçeneği yaptı . iPhone'unuz Apple'ın en son güncellemesini destekliyorsa ve Apollo uygulamasını yüklediyseniz, Pixel Pal'inizi istediğiniz zaman görebilirsiniz.

Ayarlamak için Kilit Ekranına uzun basın, “Özelleştir”e dokunun, ardından Widget Ekle menüsünü açmak için bir widget alanı seçin. “Apollo”ya dokunun, ardından “Pixel Pal”a kaydırın. Kilit Ekranınıza küçük veya büyük bir Pixel Pal widget'ı ekleyebilirsiniz; bu, ekranda aynı anda iki, üç veya dört Pixel Pal olabilir. 

Kilit Ekranına bir Pixel Pal widget'ı yerleştirdiğinizde, varsayılan olarak kedi Hugo olacaktır. Hayvanı değiştirmek için widget'a dokunun, ardından diğer dört arkadaştan biriyle değiştirmek için "Kedi (Hugo)"ya dokunun.