Apple yeni iOS 16.5 güncellemesi ile yeni bir LGBT duvar kağıdı bölümü ve iki yeni Onur Kutlaması (Pride Day) duvar kağıdı ekledi. Şirket, açıklamada, bu bölümün "LGBTQ+ topluluğunu kutlamak için Onur bayrağının renkleriyle tasarlandığı" söylüyor.

Ayarlar > Duvar Kağıdı > +Yeni Duvar Kağıdı Ekle'ye dokunarak yeni bölüme erişebilirsiniz.

En son iPhone güncellemesini indirmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidin ve ekrandaki talimatları izleyin.

Meta Quest kullanıcıları, Microsoft Office uygulamalarını kullanabilecek! Meta Quest kullanıcıları, Microsoft Office uygulamalarını kullanabilecek!

Apple Haberler (News) uygulaması 2015'te kullanıma sunulmuştu ve iOS 16.5 ile uygulamaya ilk kez bir Spor sekmesi ekleniyor. Sekme, uygulamayı açtığınızda ekranınızın alt kısmındaki araç çubuğunda bulunabilir. iOS 16.5 ile, Apple Haberler'deki Sporlarım skorları ve program kartları da güncelleniyor.

Şimdi bu kartlardan birinin sağ alt köşesindeki üç noktaya (...) dokunduğunuzda, Oyuna Git seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunmak, o maç hakkında daha fazla ayrıntı getirecektir.

iOS 16.5 için sürüm notları

  • LGBTQ+ topluluğunu ve kültürünü onurlandırmak için Kilit Ekranı için yeni bir Onur Kutlaması duvar kağıdı.
  • Apple Haberler'deki spor sekmesi, takip ettiğiniz takımlar ve ligler için hikayelere, skorlara, puan durumlarına ve daha fazlasına kolay erişim sağlar.
  • Apple Haberler'deki Spor skorlarım ve program kartları, sizi doğrudan belirli oyunlar hakkında ek ayrıntılar bulabileceğiniz oyun sayfalarına götürür.
  • Spotlight'ın yanıt vermemesine neden olan bir sorunu düzeltir.
  • CarPlay'deki Podcast'lerin içerik yükleyememesi sorununu giderir.
  • Ekran Süresi ayarlarının sıfırlanabileceği veya tüm cihazlarda senkronize edilemeyeceği bir sorun düzeltildi.

Editör: Enes Sapmaz