ABD merkezli şirket Apple, iOS 16.5'in ilk geliştirici beta sürümünü yayınladı. Sadece Apple geliştirici hesabına sahip olan kişiler tarafından kullanılabilen beta sürüm, bu haliyle çok da fazla yenilik getirmeyecek gibi duruyor.

Google'dan yeni çeviri özelliği! Başka uygulamaya geçiş yapmak zorunda kalmayacaksınız... Google'dan yeni çeviri özelliği! Başka uygulamaya geçiş yapmak zorunda kalmayacaksınız...

Test aşamasında olan iOS 16.5'in tespit edilen yeni özellikleri arasında Siri ile ilgili yenilikler var. Görünen o ki iPhone sahipleri, iOS 16.5 ile Siri'ye seslenerek, ekran kaydı alabilecekler. Bu yenilik sayesinde zaten ekran görüntüsü alabilen Siri, artık ekran kaydı da yapabilecek. 

apple (1)-1

Peki bu yenilik nasıl çalışacak? 

'Hey Siri' diye seslenerek aktive ettiğiniz sesli asistana 'Ekran kaydını başlat' diyebilirsiniz. Bu komutla beraber Siri, ekran kaydı başlatacak. Ekran kaydını bitirmek istediğiniz zaman ise "Ekran kaydını bitir" diyerek işlemi sonlandırabilirsiniz. Bu şekilde işlerimiz daha pratik bir hal almış olacak.

iOS 16.5 ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Fakat şu an için Siri'nin ekran kaydı özelliğinden başka öne çıkan başka bir özellik yok.

Editör: Enes Sapmaz