Apple, iOS 16.1.2 güncellemesini yayınladı. 16.2 ana güncelleme sürümünden önceki daha küçük ve hata düzenlemelerinin olduğu bir güncelleme olan 16.1.2, Apple'ın yeni Trafik Kazası Algılama özelliğine odaklanıyor. Ayrıca birçok hata düzeltmesi de mevcut.

iOS 16.12 ile gelen yenilikler neler?

Daha önce de söylediğimiz gibi küçük bir yazılım güncellemesi olan iOS 16.1.2'nin 261.1 megabaytlık bir boyutu var. Bu güncelleme ile iPhone modellerinin kablosuz operatörlerle daha uyumlu bir şekilde çalışması sağlanmış.

iPhone-Crash-Detection-800x417

iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, ve iPhone 14 Pro Max  modelleri için Apple'ın Trafik Kazası Algılama özelliğine önemli bir optimizasyon çalışması yapıldı ancak bunun detayları paylaşılmadı. Bildiğiniz gibi daha önce birçok iPhone kullanıcısı, trafik kazası olmadığı durumlarda bile Trafik Kasası Algılama sisteminin gereksiz uyarı verdiğini rapor etmişti. Yeni güncelleme ile bu problemin çözülüp çözülmediğinin detayı verilmedi. Trafik Kazası Algılama özelliği, yaşadığınız bir kaza anında, acil servisler ile bağlantı kurarak size yardımcı olmaya çalışan bir sistem.

iOS 16.1.2 güncellemesi nasıl yüklenir?

Yeni güncellemeyi yüklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Apple, iPhone 15 Pro'da dokunmatik düğmeler kullanmayabilir! Apple, iPhone 15 Pro'da dokunmatik düğmeler kullanmayabilir!

1- Telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olun ve ne olur ne olmaz diye şarja bağlayın. Güncelleme ortasında şarjınız bitmesi büyük problem olabilir.
2- Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmını açın
3- 'Şimdi Yükle' seçeneğini tıklayın.