Yayın kanalları, kullanıcıların kendilerine tepki verebilen ve anketlerde oy kullanabilen ancak doğrudan yanıt veremeyen takipçilerine tek taraflı mesajlar göndermelerine olanak tanıyor. Hatta bu özelliği Instagram'da kendisi deneyen Zuckerberg, kanalını Meta'nın ürünleriyle ilgili duyuruları ve güncellemeleri paylaşmak için kullanmaya başlamıştı.

İçerik oluşturucular, metin güncellemelerinin yanı sıra resimler, videolar ve ses klipleri yayınlayabiliyor. Ayrıca başkalarını ortak çalışan olarak kanallarına katılmaya davet edebiliyor.

X, Grok'u haberleri özetlemek için kullanmaya başladı X, Grok'u haberleri özetlemek için kullanmaya başladı

Meta, geçen hafta ilk 'kanal' özelliklerini WhatsApp'a getirdi. Şimdilik birkaç kuruluşun erişimi olsa da, ancak WhatsApp önümüzdeki aylarda bu özelliği daha geniş bir şekilde sunacak. Ayrıca Meta, kanalları Facebook ve Messenger'a da getirmeyi planlıyor. Bu arada Meta, Twitter'a rakip olmak için metin tabanlı bir "merkezi olmayan sosyal ağ" geliştiriyor. Raporlar, bunun Mastodon'a güç sağlayan ağ protokolüne bağlanacak bağımsız bir hizmet olmasına rağmen, profilinizi doldurmak için Instagram hesabınızla oturum açabileceği söylendi.

Editör: Enes Sapmaz