Threads ve Instagram daha çok birleşiyor! Threads ve Instagram daha çok birleşiyor!

Bir statü simgesi olarak görülen sosyal medyalardaki 'mavi tik' son dönemde büyük tartışma konusu. Twitter'ın ücretli olarak mavi tik satmaya başlamasının ardından Instagram'dan da benzer bir hamle gelmişti. 

Instagram'ın paralı mavi tik özelliğine geçmesinin ardından rekor satış elde edildi.

Instagram'dan rekor mavi tik satışı

voi-cara-dapatkan-centang-biru-di-instagram

Geçtiğimiz haftalarda başlayan ücretli mavi tik programında web uygulamasında 11.99$, mobilde ise 14.99$ aylık abonelik isteniyor. Belirli belgeler sağlandıktan sonra 18 yaş üzeri kullanıcılar mavi tik almaya hak kazanıyor.

Şu an için belirli ülkelerde kullanıma sunulan ücretli mavi tik programı, sınırlı kullanıcıya açık olmasına rağmen büyük ilgi gördü. Sadece bir günde 44 milyon mavi tik satıldığı ve 660 milyon dolar gelir elde edildiği belirtiliyor. Bunda onay rozetinin bir statü sembolü haline gelmesinin de etkisi büyük. Bugüne kadar mavi tik tanınmış profillere veriliyordu. Şimdi para ödeyen her kullanıcı sahip olabiliyor.

Ücretli mavi tik özelliği daha fazla ülkeye açıldıkça bu satışlar daha da hızlanacaktır. Mavi tik hizmetinde gerçek müşteri temsilcisi, Hikâye ve Reels videolarında özel etiketler ile aylık 100 yıldız gibi avantajlar da sunuluyor.

Editör: Burak Karahan