Instagram'da bugün yaşanan erişin problemlerine bir hata daha eklendi. Şimdi de 'Instagram hesabı askıya alındı' uyarısı birçok kullanıcıyı tedirgin ediyor. 

Sabah saatlerinde Instagramda yaşanan çökme problemi şimdi de “Hesabınız askıya alındı” uyarısına dönüştü. Gösterilen uyarıda “Hesabını 31 Ekim 2022 tarihinde askıya aldık. Bu karara katılmadığını bildirmek için 30 günün kaldı” yazısı gözüküyor ve hesaba erişilemiyor. 

Bu uyarıda itiraz butonu olsa bile itiraz yapılamıyor. Mail ve SMS doğrulama kodlarını girdikten sonra yükleme ekranında kalıyor.

askıya-alindi

Instagram hesabı askıya alındı uyarısı ne anlama geliyor?

Bu uyarıyı aldıysanız korkmanıza gerek yok. Çünkü dünya genelinde yaşanan bir problem nedeniyle bu uyarı birçok kullanıcıda gözüküyor. Yani sorun sizle alakalı değil, Instagram ile alakalı.

Instagram'dan açıklama geldi

Instagramdan yapılan açıklamada konuyla ilgili şu sözlere yer verildi:

"Bazılarınızın Instagram hesabınıza erişim sorunları yaşadığının farkındayız. İnceliyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz." 

Instagram hesabı askıya alındı hatası nasıl düzeltilir?

Henüz bu sorun için bir çözüm bulunmuş değil ancak bazı kullanıcılar uygulamayı silip tekrar yüklediğinde sorunun düzeldiğini belirtiyor. Ayrıca ek olarak aşağıdaki adımları izleyerek sorunu düzeltmeye çalışabilirsiniz:

Threads ve Instagram daha çok birleşiyor! Threads ve Instagram daha çok birleşiyor!
  1. Telefonunuzdan Ayarlar'a girin.
  2. Yüklü tüm uygulamaların yer aldığı bölümü açın.
  3. Listeden Instagram’ı bulun.
  4. Ardından Önbelleği Temizle ve Verileri temizle düğmelerine basın.
Editör: Burak Karahan