Eskiden Facebook Inc. adıyla tanıdığımız Meta şirketinin kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, Meta Verified'a kaydolanların Facebook ve Instagram'da mavi bir doğrulama rozeti, "proaktif kimliğe bürünme koruması" ve müşteri desteğine doğrudan erişim alacağını söyledi.

Platformun uygulama içi ödemelerdeki kesintilerini hesaba katmak için iOS veya Android aracılığıyla 'Meta Verified' bir üyesi olursanız, her ay birkaç yıldız, Hikayeler ve Reels'ler için ekstra çıkartmalara, ayrıca da bir mavi rozet sahibi olacaksınız.

meta verifie-1

Snapchat'ten kafa karışıklığına neden olan yapay zeka filtrelerine yeni çözüm! Snapchat'ten kafa karışıklığına neden olan yapay zeka filtrelerine yeni çözüm!

Bir Meta sözcüsü verdiği röportaj sırasında "Teklifin (Meta Verified) ne olduğunu ve nasıl çalıştığı konusunda kafa karışıklığına neden olan geri bildirimler aldık, bu nedenle, Avustralya ve Yeni Zelanda dışına genişletmeyi düşünmeden önce değerini daha fazla araştırmak ve öğrenmek için zaman ayırıyoruz" dedi. Şirket, programı test etmeye devam ederken Verified'a başka özellikler eklemek üzerinde çalışacağını söylüyor.

Meta, programı ilk olarak geçen ay Avustralya ve Yeni Zelanda'da başlatmıştı. Doğrulanmış, Instagram ve Facebook kullanıcılarının Meta'ya hesaplarındaki ad ve fotoğrafla eşleşen bir devlet kimliği sağlamasını gerektirdiğinden, insanların mavi bir onay işareti ve diğer avantajlar için ödeme yapabileceği Twitter Blue'dan biraz daha güvenlik konusunda farklıdır. Özelliği almak isteyen kullanıcıların 18 yaşında veya daha büyük olmak ve iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmiş olması gibi diğer bazı güvenlik gereksinimlerini karşılamaları gerekir.

Editör: Enes Sapmaz