Instagram’ın hikaye özelliğini hepimiz biliyoruz. Bu hikayeler kullanıcılar tarafından anlık olarak paylaşılan ve 24 saat sonra kaybolan fotoğraf veya videolardan oluşur. Instagram hikayelerini izlemek ve etkileşime girmek uygulamanın en sevilen özelliklerinden birisidir. Peki, çok beğendiğimiz bir hikayeyi telefonumuza veya bilgisayarımıza nasıl indirebiliriz?

Instagram’da diğer hesaplar tarafından paylaşılan hikayeler uygulama içinden indirilemez. Ancak bu işlemi yapacak siteler vardır. Bu sitelerin yardımı ile beğendiğimiz ve indirmek istediğimiz hikayeleri cihazımıza kolayca indirebiliriz. Ancak hatırlatmakta fayda var; indirmek istediğimiz hikayeler, herkese açık hesaplar tarafından paylaşılmış olmalıdır.

Instagram hikayeleri nasıl indirilir?

İndirmek istediğimiz hikayeleri, save-insta sitesi yardımı ile indireceğiz. Bu link ile direkt olarak save-insta sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  • Save-insta sayfasını ziyaret edin.
  • “Hikaye” seçeneğine tıklayın.

2022-08-13 12_02_20-Window

  • Hikayesini indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazın ve “Görünüm” bölümüne tıklayın. (Hikayelerin hazırlanması birkaç saniye sürebilir)

2022-08-13 12_02_44-Window

  • İndirmek istediğiniz hikayenin altında bulunan “Resmi indir” veya “Videoyu indir” seçeneğine tıklayarak indirin.

2022-08-13 12_03_12-Window

Telefon şarj olurken neden çok ısınır? Telefon şarj olurken neden çok ısınır?
  • Hikaye cihazınıza indirilecektir.
  • Gizli hesapların hikayelerini indiremezsiniz. 24 saati geçmiş ve silinen hikayeler de indirilemez.

Instagram profil resmi büyütme nasıl yapılır?

Instagram’da dolaşırken bir hesabın profil resmini beğendiyseniz, resmi büyütebilir ve indirebilirsiniz. Bu işlem için de save-insta sitesinin yardımını alıyoruz. Profil resmini büyütmekteki amacınınız ne olursa olsun, ister herkese açık hesapların isterseniz de gizli hesapların profil resmini büyütebilir ve indirebilirsiniz.

  • Save-insta sayfasını ziyaret edin.
  • “Profil” seçeneğine tıklayın.
  • Profil resmini indirmek veya büyütmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını veya URL’sini yapıştırın. Ardından “Görünüm” seçeneğine dokunun.

2022-08-13 12_03_58-Window

  • Hesabın profil resmi gözükecektir. Dilerseniz cihazınıza indirebilir veya profil resmine HD olarak yakınlaştırabilirsiniz.

​​​​​​​2022-08-13 12_04_08-Window

Save-insta sitesi yardımı ile isterseniz bir Instagram hesabına ait fotoğrafları, reels’ları ve videoları da indirebilirsiniz. Dilerseniz bu işlemleri başka siteler yardımı ile de yapabilirsiniz. Arama motorunuz ile yapacağınız “Instagram story veya hikaye indirme” aramaları sonucu binlerce yardımcı site çıkacaktır. Ancak bazı siteler güvenli ve kaliteli değildir.

Instagram’da beğendiğiniz ve indirmek istediğiniz hikayeleri, haberin içerisinde konu olan yardımcı siteler kullanarak indiriyor musunuz? Kaliteli bulduğunuz yardımcı siteleri ve programları Megabayt ekibi ile paylaşmayı unutmayın. Düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Editör: Engin Çepnioğlu