Instagram’ı aktif olarak kullanıyorsanız, Reels videolarının son dönemdeki önemini fark etmişsinizdir. Artık neredeyse normal Instagram videosu kullanıcılar tarafından paylaşılmıyor. Bunun başlıca nedeni Instagram’ın normal video gönderi yerine Reels videolarını daha ön plana çıkarmasından kaynaklıdır. Paylaştığınız gönderilerin daha fazla etkileşim almasını ve keşfet bölümüne düşmesini istiyorsanız, kesinlikle Instagram Reels videosu paylaşmanız gerekmektedir.

Instagram popülerliği ve etkileşimi artan Reels videolarına sürekli yeni araçlar ekliyor. Bu yeniklerin bir tanesi de Reels Remiksle özelliği. Remiksle özelliği sayesinde kullanıcılar, diğer kullanıcıların Reels videolarını kendi Reels videolarının yanında kullanarak yeni bir video ortaya çıkarabiliyorlar. Bu sayede farklı gönderiler ortaya çıkıyor. Bu özelliği kullanılmasının başlıca sebebi popüler bir Reels videosunun etkileşimini kullanmak gibi görünüyor. Peki, Remiksle özelliği nasıl kullanılır merak ediyorsanız haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz.

Instagram Remiksle nasıl kullanılır?

  • Instagram uygulamanızı açın ve Remiksle’mek istediğiniz Reels videosuna gelin.
  • Reels videosunun sağ alt tarafında bulunan üç noktaya dokunun.

49752254-cf15-4e17-8ae9-ca8e1520aae9

  • Açılan pencerede “Bu Reels Videosunu Remiksle” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​Instagram Remiksle nasıl kullanılır?

ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatası nasıl çözülür? ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatası nasıl çözülür?
  • Seçtiğiniz Reels videosu ve sizin kamera ekranınız yan yana gözükecektir. Dilerseniz bir video çekip Reels’ları remiksleyebilirsiniz veya telefonunuzda var olan bir videoyu Reels videosunun yanına ekleyebilirsiniz.​​​​​​​

​​​​​​​Instagram Remiksle nasıl kullanılır?

Instagram’da kimler videolarımı remiksleyebilir?

Instagram hesabı olan herkes Remiksle özelliğini kullanabilir. Ancak bazı sınırlar bu işlemi engeller. Remikslemek istediğiniz Reels videosunun sahibinin hesabı bir gizli hesap ise o Reels videosu remikslenemez. Kısaca gizli hesaplarda bulunan Reels videoları remikslenemez.

Herkese açık hesaplarda paylaşılan Reels videoları Instagram kullanıcıları tarafından remikslenebilir. Reels videolarınızın remikslenmesini istemiyorsanız hesap ayarlarını değiştirerek, gizli hesaba geçiş yapabilirsiniz.

Reels videonuza yapılan bir remiks size bildirim olarak gelir. Hesabınızı gizli hesaba çeviriseniz, yapılan remiksler 24 saat sonra silinir. Ayrıca bir Reels videosunu silmek yapılan bütün remiksleri de silecektir. Silinen Reels videosunu 30 gün içerisinde geri yüklerseniz, Reels videonuz ile yapılan remiksler de geri gelir.

Reels videonuz ile remiks yapan hesaplar, videonuzu remisklerinin bir parçası olarak indirebilirler. Ancak bir Reels Remiksle videosu indirilemez. Reels videolarınızın remikslenmesini istemiyorsanız, hesabınızın gizlilik ayarlarını değiştirmeniz önerilir.

Editör: Engin Çepnioğlu