Instagram, kullanıcıları çileden çıkardı! Bu reklamlar geçilmiyor... Instagram, kullanıcıları çileden çıkardı! Bu reklamlar geçilmiyor...

iOS kullanıcılarını etkileyen can sıkıcı hata, Reels'i bir çekim aracı olarak kullanan ve ardından TikTok gibi diğer platformlara aktaran içerik oluşturucularının video kayıtlarında ses problemine neden oluyordu.

Instagram, ses hatasını güncelleme ile düzelttiğini söyledi

Konuyla ilgili şikayet ve haberler üzerine, Instagram'ın ana şirketi Meta'nın bir sözcüsü olan Seine Kim, değişikliğin kasıtlı olmadığını ve düzeltileceğini söylemişti. Kim bugün yaptığı bir açıklamada, Cuma günü Instagram'da yayınlanan bir güncellemede bu sorunun çözüldüğünü söyledi.

reels instagram meta (4)

İlginç sorun sadece iPhone model telefonlarda kendini gösteriyordu. Güncelleme sonrasında yapılan testlerde kullanıcılar, Instagram Reels'lerini, hatasız bir şekilde tam ve eksiksiz bir şekilde indirebildi. Instagram'ın bu düzeltmesi, içerik oluşturucuları ve diğer platformlara yönlendirilen videolarda kullanılmak üzere Reels'teki yeşil ekran gibi özellikleri kullanarak TikTok'un zayıf düzenleme özelliklerini aşmalarına yardımcı olacağı belirtiliyor.

TikTok ve Instagram arasındaki format savaşı devam ediyor

Bu hata talihsiz bir aksilik olabilir, ancak aynı zamanda TikTok'un düzenleme araçlarının yetersizliğini ve platformunun geleceği için bu ek araç eklentilerinin hızlandırması gerektiğinin bir işareti oldu.

reels instagram meta (5)

TikTok ve Instagram, kısa biçimli video hakimiyeti için bir savaş vermeye başladı, ancak Instagram, şu an için daha agresif TikTok benzeri özelliklerinden bazılarını platformdan çekmek zorunda kaldı.

Editör: Enes Sapmaz