WhatsApp, unutkan kullanıcılarını sevindirecek yeni özelliğini tanıttı! WhatsApp, unutkan kullanıcılarını sevindirecek yeni özelliğini tanıttı!

Yeni özelliklerle kullanıcılarını sevindirmeye devam eden Instagram, kullanıcıların çok tercih edeceği bir yeniliği Türkiye'de kullanıma sundu. Instagram'a gelen bu yeni özellik, platformdaki kullanıcıların profillerine istedikleri müzikleri eklemesine olanak tanıyacak.

MySpace gibi platformlarda eskiden çok popüler olan bu yeni özelliğin Instagram'da test edildiği haberleri birkaç ay önce ortaya çıkmıştı. Ancak şimdi beklenen özellik ülkemize kullanıma açıldı. 

Yeni özellik geçtiğimiz ay duyurulmuştu

Sosyal medya platformları hakkında çok sık bilgilendirme yapan Alessandro Paluzzi ve Matt Navara geçtiğimiz ayda yaptığı bir paylaşım ile Instagram'a yeni özellik eklendiğini duyurmuştu. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Instagram'da profillere müzik ekleme özelliğini şimdilik test aşamasında olduğu söylemişti, ancak dün itibariyle beklenen özellik Türkiye'de kullanıma açıldı. 

Bazı kullanıcılar profile müzik ekleme özelliğinin bulunmamasına rağmen başka bağlantılar yardımıyla bu özelliği kendi kendine kullanmaya çalışıyordu. Şimdi ise Instagram yeni özelliğimi kullanıcılara getirmek için test çalışmalarına devam ediyor.

Instagram profiline müzik nasıl eklenir?

Instagram, profilinize istediğiniz bir şarkıyı eklemenizi sağlayan yeni özelliğini ülkemizde kullanıma sunmaya başladı. Peki Instagram'ın bu yeni profile müzik ekleme özelliği nasıl kullanılır? İşte Instagram profiline müzik eklemek için ne yapmak gerekir...

'Profili Düzenle'ye dokunun

instagram profiline muzik ekleme (2)

 Öncelikli olarak Instagram uygulamasını açarak profilinize girmelisiniz. Giriş yaptıktan sonra ise ‘Profili Düzenle’ seçeneğine girerek adınız, kullanıcı adınız ve bağlantılar gibi bilgilerin yer aldığı bölüme erişim sağlamanız gerekiyor.

'Müzik'e girip istediğiniz şarkıyı/müziği seçin

instagram profiline muzik ekleme (1)

Bu kısımda 'Bağlantılar'ın altında yer alan 'Müzik' bölümüne dokunduktan/tıkladıktan sonra yan tarafta ‘Profiline müzikler ekle’ yazan bu kısma girin ve ise istediğiniz şarkıyı/müziği seçip profilinize ekleyin.

instagram profiline muzik ekleme (5)

Profilinize eklediğiniz şarkıya veya müziğe açıklama yazabilirsiniz

instagram profiline muzik ekleme (4)

Ayrıca bir şarkıyı seçtikten sonra eğer isterseniz altına maksimum 40 karakterden oluşan bir açıklama ekleyebilirsiniz. Tüm bu işlemleri tamamladığınızda profilinize eklendiğiniz şarkı, açıklamasıyla birlikte biyografi kısmının alt tarafında yerini alacak.

instagram profiline muzik ekleme (3)

Son olarak Instagram’ın bu üzerinde çalıştığı yeni özelliğin, belirli kullanıcılara özel olarak yer aldığını belirtelim. Şimdilik herkeste bulunmayan bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman geleceği ise belirsizliğini koruyor...

Editör: Enes Sapmaz