Instagram, genel anlamda fotoğraf, video, hikaye paylaşımı ve canlı yayın özelliklerini kullanarak takipçileriniz ile etkileşime girebildiğiniz bir sosyal medya hizmetidir. Ayrıca Keşfet özelliğini kullanarak takip etmediğiniz ama ilgi alanınıza uygun gönderileri de görebilirsiniz. Ancak Instagram’ın tüm özellikleri bunlar ile sınırlı değil. Çoğu kullanıcı Instagram’ı iletişim aracı olarak da kullanabiliyor. Takip ettikleri insanlara veya tanımadıkları insanlara mesaj atarak onlar ile iletişime geçmek de uygulama içerisinde mümkün.

Instagram’ın sohbet özelliğinde gizli bir araç bulunmakta. Bu araç sayesinde sohbetin karşı tarafına gönderdiğiniz mesajlara özel efektler ekleyebilirsiniz. Özel efektler mesajlarınızı ilgi çekici ve farklı kılar. Bu özel efektlere ulaşmak aslında çok basit. Ancak çoğu kullanıcı bu özelliği kullanmasını bilmiyor. Siz de özel efektli mesajlar göndermek istiyorsanız, haberimizin detaylarına göz atabilir ve ilgi çekici mesajlar gönderebilirsiniz.

 Instagram mesajlarına özel efektler nasıl eklenir?

  • Instagram uygulamanızı başlatın ve sağ üst köşede bulunan sohbet simgesine dokunun.

4f797afa-6323-4931-aad6-7d8c34f33a0e

  • Özel efektli mesajları göndermek istediğiniz sohbete dokunun.

Instagram mesajlarına özel efektler nasıl eklenir

Monitörün sesi nasıl açılır? Monitörün sesi nasıl açılır?
  • Özel efekt ekleyeceğiniz mesajı yazın ve mesajın yayında bulunan büyüteç simgesine dokunun.

Instagram mesajlarına özel efektler nasıl eklenir

  • Özel efektler açılan pencerenin en üstünde gözükecektir. Özel efekte dokunduğunuz an mesaj iletilecektir.

​​​​​​​Instagram mesajlarına özel efektler nasıl eklenir

​​​​​​​Dört farklı animasyonlu özel efekt bulunuyor. Bunlar; Uçan kalpler animasyonu, kutlama animasyonu, alev animasyonu ve hediye kutusu animasyonu.

Uçan Kalpler Animasyonu

Bu özel efekt ile gönderdiğiniz mesajların etrafı kalpler ile kaplı olacaktır ve sohbetin karşı tarafı bu mesajı gördüğünde kalpler havalanarak ekranın sonuna kadar uçacaktır. Sevdiğiniz veya hoşlandığınız kişilere bu özel efekt ile mesajlar gönderebilir ve sadelikten uzaklaşabilirsiniz.

Uçan Kalpler Animasyonu

Kutlama animasyonu

Kutlama animasyonu özel efekti ile gönderdiğiniz mesajda konfeti patlar. Gerçekten çok ilginç olan bu özel efekti doğum günü veya özel bir gününü kutlayan arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

Kutlama animasyonu​​​​​​​

Alev animasyonu

Gönderdiğiniz mesajlar  alev alır ve sürekli olarak yanmaya devam eder. Bu özel animasyonlu mesajı kimlere ne şekilde göndereceğiniz tamamen size kalmış.

Alev animasyonu

Hediye kutusu animasyonu

Hediye paketi özel efektli gönderdiğiniz mesajlar bir hediye paketinin içine gizlenir. Sohbetin karşı tarafı hediye paketine dokunduğu an paket açılır ve mesaj ortaya çıkar. Bu özel efekti sürpriz yapmak istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz.

Hediye kutusu animasyonu

Editör: Engin Çepnioğlu