Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, artık basit bir fotoğraf paylaşım uygulaması olmaktan çıktı ve dev bir evren haline geldi.  Instagram'da son dönemde Android kullanıcıları mesajların geç gelmesi, bildirimlerin sadece uygulamaya girildiği zaman gelmesi gibi sorunlarla karşı karşıya.

Apple marka olmayan kulaklıklar iPhone'larda çalışır mı? Apple marka olmayan kulaklıklar iPhone'larda çalışır mı?

Peki Instagram mesaj bildirimi gelmemesi sorunu nasıl çözülür? Instagram bildirimlerinin geç gelmesi problemi neden kaynaklanır? İşte detaylar...

Instagram mesajı bildirimi gelmemesi problemi nasıl çözülür?

Instagram kullanıcılarının bazıları, Instagram'dan kendilerine gelen mesajların sadece uygulamaya girdiğinde bildirim olarak geldiğini söylüyor ve buna bir çözüm arıyor.  Instagram mesajlarının bildirim olarak gelmemesinin 4 farklı nedeni olabilir. Sırayla bunları anlatalım.

1- Instagram bildirimleriniz kapalı olabilir

Eğer Instagram bildirimlerini almıyorsanız, Instagram ayarlarınızı kontrol edin. Instagram ayarları üzerinden bildirimleriniz açıksa, Android telefonunuzdan yapabileceğiniz bir ayar var. Ayarlar menüsünden Uygulamalar menüsü altından yüklü uygulamalarınızı bulun ve buradan Instagram'ı açın. Instagram bildirimlerine izin verdiğinizden emin olun.

2- Pil tasarruf modunu kapatın

Instagram uygulamanızı çok kullanıyorsanız ya da çok pil tüketiyorsa, telefonunuz Instagram'ı pil tasarruf modunda çalıştırıyor olabilir. Bunun için Android telefonunuzdan Instagram simgesiniz üzerine uzun dokunun ve açılan menüden "Uygulama Bilgisi"ne girin. Açılan menüden "Pil Tasarrufu" seçeneğini bulun ve eğer bir kısıtlama varsa kaldırın.

3- Önbelleği temizleyin

Instagram çok fazla görüntü ve video içerdiği için önbelleği çok çabuk şişebiliyor ve bunun sonucu olarak da uygulamanın çalışmasında bazı sorunlar görülebiliyor. Bu sorunlardan biri de bildirimler. Instagram uygulamanızın önbelleğini temizlemek için Ayarlar menüsünden Uygulamalar'a girip Instagram'ı açın ya da Instagram simgesine uzun dokunun ve açılan menüden "Uygulama Bilgisi"ne girin. Bu kısımda genellikle ekranın alt kısmında "Verileri Temilze" ya da "Önbelleği temizle" şeklinde bir buton bulunacaktır. Buradan bu seçeneği seçin. Telefonunuzu yeniden başlatın ve Instagram bildirimlerinizin çalışıp çalışmadığını tekrar kontrol edin. Ayrıca telefonunuzda gelen önbellek temizleme uygulamaları da bu konuda işe yarayacaktır.

4- Uygulamanızı güncel tutun

Eğer Instagram uygulamanız güncel değilse, uygulama mağazasından Instagram uygulamanızı en son sürümüne güncelleyin. Uygulamalarınızı her zaman güncel tutmak, daha iyi çalışmalarına fayda sağlayacaktır.

Editör: Megabayt Haber