Instagram’ı aktif kullanıyorsanız, onaylanmış hesapları fark etmişsinizdir. Bu hesaplar Instagram tarafından doğruluğu onaylanmış ve mavi tik rozetini kullanmaya hak kazanmışlardır. Doğrulanmış hesap rozeti yani mavi tik rozetini elde etmek için Instagram tarafından belirlenmiş birçok gereksinime ihtiyaç vardır. Siz de hesabınızı doğrulamak ve mavi tik rozetini almak istiyorsanız, haberimizin detaylarına göz atabilir ve gerekli adımları uygulayabilirsiniz.

Instagram mavi tik rozeti (doğrulanmış rozeti) nedir?

Tanınmış veya ünlü kişilerin ve bir markayı temsil eden hesapların Instagram tarafından doğrulandığını ve gerçek hesap olduğunu belli eden rozet, mavi tik rozetidir. Bu rozet Instagram tarafından incelemeler sonucu hesaplara verilir ve onaylanmış hesaplar da bu mavi tik rozetini profillerinde kullanabilir.

Onaylanmış ve profilinde mavi tik rozeti taşıyan hesapları görürseniz bu hesapların gerçek kişi veya kuruluşlara ait olduğunu anlarsınız. Ayrıca bu mavi tik rozeti bir yetki veya konu uzmanlığını gösteren bir sembol değildir.

Doğrulanmış rozet sahibi hesaplar kullanıcı adı değişikliği yapamaz ve doğrulamayı başka bir hesaba aktaramazlar.

Monitörün sesi nasıl açılır? Monitörün sesi nasıl açılır?

Instagram mavi tik nasıl alınır?

  • Instagram uygulamanızı açın ve profil resminize dokunun.

wqwe12312

  • Sağ üst köşede bulunan üç çizgiye dokunun.

51b1ee08-76f4-48ba-a1ab-6c522e7017ba

  • “Ayarlar”a dokunun.

qwfsdhgjrteg

  • Açılan sayfada “Hesap” seçeneğine dokunun.

Instagram mavi tik nasıl alınır?

  • “Doğrulama İste” seçeneğine dokunun.

Instagram mavi tik nasıl alınır?

  • Doğrulama forumunu eksiksiz doldurun ve Instagram’ a gönderin.

Instagram mavi tik nasıl alınır?

​​​​​​​Instagram doğrulama istediğinizi inceleyecek ve daha sonra size geri donuş yapacaktır. Ancak gerekli şartları karşılamayan hesapların başvuruları reddedilir.

Instagram mavi tik için başvuru gereklilikleri nelerdir?

Instagram hesaplara mavi tik rozeti verirken birkaç faktörü göz önünde bulundurur. En başta kullanım koşulları ve topluluk kuralarını ihlal edilip edilmediğine bakılır. Daha sonrada hesabınız şu kriteleri karşılamalıdır:

  • Özgün olmak
  • Benzersiz olmak
  • Eksiksiz olmak
  • Dikkate değer olmak

Özgün olmak:

Hesabınız gerçek bir kişiyi, onaylanmış bir işletmeyi ve tescili bir kuruluşu temsil etmelidir. Bu kriterlerin dışında bulunan hesapların onay süreci iptal edilir.

Benzersiz olmak:

İşletmeye veya kişiye özel benzersiz bir varlığı temsil etmelidir. Kişiye veya işletmeye ait sadece bir hesap doğrulanabilir. Başka dillerde bulunan hesaplar hariç. Paradi hesaplar doğrulanamaz.

Eksiksiz olmak:

Hesabınızın bilgilerinin eksiksiz olması ve herkese açık olması gerekir. Ayrıca hesabın aktif olarak kullanılması da gereklidir.

Dikkate değer olmak:

Diğer kullanıcılar tarafından hesabınız sıklıkla aratılmalı ve hesabınız tanınmış olmalıdır. Öne çıkan bir hesap olmalıdır. Sponsorlu ve reklamlı hesaplar incelenmez.

Instagram mavi tik başvurusundan sonra ne olur?

Mavi tik rozeti için başvurduktan sonra hesabınız incelenmeye alınır. Bu inceleme en fazla 30 gün sürer. Bu süre zarfı içerisinde hesabınız onaylanırsa bildirim alırsınız. Aynı şekilde hesabınız onay kısmını geçemez ve reddedilirse de yine bildirim olarak görürsünüz.

Instagram mavi tik fiyatı ne kadar? Mavi tik ücretli mi?

Instagram başvuru gereksinimlerini karşılayan herkes mavi tik rozetini alabilir. Bu rozet ücretsizdir. Mavi tik rozeti için sizden ücret isteyen site ve kişilere kesinlikle güvenmeyin.

Instagram mavi tik almak için kaç takipçiye ihtiyacınız var?

Bazı kaynaklarda 10 bin takipçi gerekli olduğu yazılıyor ancak bu bilgi doğrulanmış değil. Ayrıca bu takipçi sayısının altında bulunan ve mavi tik rozetini almış hesaplarda var. Mavi tik almak için gerekli gereksinimleri sağlayan her hesap, mavi tik alabilir.

Instagram'da mavi tik nasıl alınır?- (VİDEOLU ANLATIM)

Editör: Engin Çepnioğlu