Sosyal medya hizmetlerinin en sevdiği araçlar kullanıcıların birbirleri ile etkileşime girebildiği özellikleridir. Fotoğraf veya video paylaşma, mesajlaşma, etiketleme, yorum yazma ve beğenme kullanıcıların en çok tercih ettiği etkileşim yöntemlerindendir. Bu etkileşim yöntemlerinden en popüleri tartışmasız beğenme özelliğidir. Bir kullanıcının paylaşımını beğenmek veya sizin tarafından paylaşılan bir gönderinin beğenilmesi çoğu kullanıcı tarafından mutluluk verici bir durumdur. Paylaşımı kaç kişi beğenmiş veya kimler beğenmiş gibi sorular hep merak konusu olmuştur. Sosyal medya hizmetleri de en etkili ve popüler etkileşim aracı olan beğenmeyi her yerde kullanmayı tercih etmiştir. Instagram’da bu sosyal medya hizmetleri arasındadır.

Instagram’da bir gönderiyi, Reels videoyu, yorumu ve mesajı beğenebilirsiniz, ayrıca yakın zamanda uygulamaya eklenen hikaye beğenme özelliği ile kullanıcıların paylaştıkları hikayeleri de beğenebilirsiniz. Instagram hikaye beğenme işlemi oldukça basittir ve kolaylıkla yapılabilir. Siz de bir kullanıcının hikayesini beğenmek veya hikaye beğenmek ile ilgili merak edilen soruları incelemek istiyorsanız, haberimizin detaylarında yer alan başlıklara göz atabilirsiniz.

Instagram hikaye beğenme

Hikaye beğenme işlemini hem mobil uygulamada hem de web sayfasında kolayca yapabilirsiniz. Bu başlık altında her iki yöntemi de sizin ile paylaşacağız. Instagram hikaye beğenme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın.

Mobil

 • Instagram uygulamanızı açın.
 • Beğenmek istediğiniz hikayeye dokunun.
 • Hikayenin sağ alt kısmında bulunan kalp simgesine dokunun.

mobil-hikaye

Twitter hesabı nasıl dondurulur? Resimli anlatım Twitter hesabı nasıl dondurulur? Resimli anlatım
 • Hikaye beğenilecektir.
 • Beğendiğiniz hikayenin beğenisini geri almak için adımları tekrarlayın ve kırmızı kalp simgesine dokunun, beğeniniz geri alınacaktır.

Bilgisayar

 • Instagram web sayfasını ziyaret edin. Oturumunuz açık değil ise hesabınıza giriş yapın.
 • Beğenmek istediğiniz hikayeye tıklayın.
 • Açılan pencerenin sağ alt bölümünde bulunan kalp simgesine tıklayın.

pc-hikaye

 • Hikaye web sayfasında beğenilecektir. Beğeninizi geri almak için adımları tekrarlayın ve kırmızı kalp simgesine dokunarak beğeninizi geri alın.

Instagram hikayemi beğenenleri nasıl görürüm?

Hikayenizi beğenen kişiler, hikaye hareketlerinde gözükürler. Bu bölüme ulaşarak paylaştığınız hikayeyi beğenenleri hızlıca görebilirsiniz. Bu bölüme ulaşmak için ve beğenen kişileri görmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Instagram uygulamanızı başlatın.
 • Hikayenizi görüntüleyin.
 • Hikayenizin sol alt köşesinde yer alan “Hareketler” bölümüne dokunun.

​​​​​​​begenme-gorme (1)

 • Hareketler bölümünde hikayenizi görüntüleyenler görülecektir. Hikayenizi görüntüleyenler arasında ayrıca hikayenizi beğenen var ise hikayenizi görüntüleyen profilin profil resminin yanında kırmızı kalp simgesi bulunur. Bu kırmızı kalp simgesi hikayenizi beğendiğini gösterir. Eğer kalp simgesi yok ise sadece hikayenizi görüntülemiş ve beğeni atmamış anlamına gelir.

​​​​​​​begenme-gorme (2)

Instagram hikaye beğenme bildirim gider mi?

Bir kullanıcının hikayesini beğenirseniz, beğendiğiniz hikayenin sahibine bildirim gider. Aynı durum sizin için de geçerlidir, bir kullanıcı sizin hikayenizi beğenir ise bildirim alırsınız.

Instagram hikaye beğenme kimler görebilir?

Beğendiğiniz hikayeleri sadece beğeni yaptığınız hikaye sahibi görebilir. Diğer hiçbir kullanıcı beğendiğiniz hikayeleri göremez. Siz de bir kişinin hikayesini beğenenleri göremezsiniz.