WhatsApp o mesajların yerini değiştiriyor! Artık mesajlar buradan açılacak... WhatsApp o mesajların yerini değiştiriyor! Artık mesajlar buradan açılacak...

Meta, alışveriş özelliklerinden bazılarını kaldırmayı gözden kaçırmadı ve Instagram'da canlı alışverişin 16 Mart'ta kapanacağı konusunda kullanıcıları uyardı.

Canlı alışverişin kaldırılacağının duyurusu, Instagram'ın ana ekrandan alışveriş sekmesini kaldırmasıyla ve Facebook'un Live Shopping'i kapatıp mağazaları Reels'e yönlendirmesinden aylar sonra gerçekleşti. Alışveriş, sosyal medya uygulamalarının bir parçası olmaya devam ediyor, ancak Meta giderek köklerine dönüş yaklaşımı benimsiyor.

insta canlı alışveriş

Canlı alışveriş özelliği Instagram'a ilk olarak 2020'de geldi, tam da pandemi sırasında pek çok kişi çevrimiçi alışveriş yapmaya zorlanırken.

Meta'nın aldığı karar şaşırtıcı değil. Şirket, zorlu bir ekonomi ve pahalı bir metaverse pivotunun kâr hanesini etkilediği için maliyetleri düşürmenin yollarını arıyor ve özellikle kötü performans gösteren girişimleri kısma konusunda oldukça hevesli. 

Ayrıca özelliğin kapatılacağı duyurulduğu günden itibaren mağazalar, canlı yayınlar sırasında ürünleri etiketleyemediği söylentisi yaymaya başladı.

Editör: Enes Sapmaz