Instagram'a yeni gelecek özellik ile adeta Twitter'daki gibi 'Retweet' yapabileceğiz. Başkalarının gönderilerini ve Reels içeriklerini paylaşabileceğimiz bu özelliğin adı ise "Reposts" olacak. 

Medya analisti Matt Navarra'nın fark ettiği yeni "Reposts" özelliği, Instagram tarafıondan TechCrunch'a yapılan bir açıklama ile de resmen doğrulandı.

Instagram'da şu anda eğer bir başkasının gönderisini paylaşmak istiyorsak bunu Hikayeler yoluyla yapabiliyoruz ve bu da en fazla 24 saat süreyle paylaşımda kalıyor. Ayrıca Instagram ana akışta bunu görmek mümkün olmuyor. "Repost" yani "Yeniden Gönder" özelliği sayesinde, yeniden yayınlanan bir içerik  hikayeler yerine kullanıcının takipçilerinin ana akışlarına göndererek çalışacak.

insta_repost

Yayınlanan ekran görüntüleri, yeniden yayınlama özelliğinin “arkadaşlarınızın beğenebileceği bir gönderiyi bir beslemede veya hikayede yeniden paylaşarak önermek” olduğunu ortaya koyuyor. Yeniden Gönder özelliği, bir gönderinin veya Reels’ın paylaşım menüsünde olacak ve takipçiler, yeniden paylaşılan içeriğe/göndericiye bir mesaj ile yanıt verebilecek. Bu arada gönderiler sekmesi, bir kullanıcının profilinde, takipçilerin görebileceği şekilde gösterilecek. Kullanıcılar ayrıca paylaşmadan önce bir gönderiye yorum de ekleyebilecek.

WhatsApp, güvenliği arşa çıkaracak yeni özelliğini duyurdu! WhatsApp, güvenliği arşa çıkaracak yeni özelliğini duyurdu!

Instagram'da hangi saatler arasında gönderi paylaşmanın en çok etkileşim getireceğini sizler için anlattık. Haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.