IKEA'nın Vappeby serisi, duş için tasarlanmış ve sadece 15 dolarlık fiyatıyla yeni bir su geçirmez Bluetooth hoparlörle büyüyor. Ürün tasarım geliştiricisi Stjepan Begic bir basın açıklamasında, "Yeni ürünle ilgili temel hedef, gerçekten her yerde kullanılabilecek çok yönlü bir üründe kaliteli ses sunmaktı" dedi.

Araştırmacılar, sessizce iletişim kurabilen gözlükler geliştirdi! Araştırmacılar, sessizce iletişim kurabilen gözlükler geliştirdi!

ikea hoparlör (1)-1

Silikon kaplı hoparlör ve sadece 7 santimetre kare boyutuyla 5 santimetre kalınlığında. Kordon tarzı bir tutma aparıtıyla birlikte gelir, böylece duşa kolayca asabilir veya yanınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Sarı, siyah veya kırmızı renk seçeneklerine sahip olan hoparlörleri ve eğer iki tane alırsanız birbirleriyle eşleştirip bir stereo çift olarak kullanabilirsiniz. Yüzde 50 ses seviyesinde 80 saatlik pil ömrü sunan Vappeby, su ve toza dayanıklılık açısından IP67 sınıfına sahiptir.

ikea hoparlör (1)

IKEA, Spotify özellikli bir Bluetooth hoparlör görevi de gören bir dış mekan LED lambasına sahip Vappeby serisini geçtiğimiz dönemlerde piyasaya sürmüştü. Bu model, IP65 toz/sıçrama derecesine sahiptir ve 360 derecelik ses deneyimi sunar. 

Yeni Vappeby su geçirmez modelinde eksik olan tek şey bir USB-C şarj cihazı, yanında ek olarak verilmeyen kablo ve adaptörü başka yerden temin etmeniz gerekecek. 

Editör: Enes Sapmaz