IKEA'nın geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü hava temizleyicisi Starkvind'in masasının ardından şimdi de havanın kalitesini gösteren bir hava kirliliği sensörünü satışa sunacak.

ikea hava temizleyici (3)

 İsveçli mobilya mağazası, havadaki partikül madde seviyelerini (2,5 mikrometreden küçük olanlar), nemi, sıcaklığı ve gaz halindeki kirleticilerin yükünü ölçen akıllı bir iç mekan hava kalitesi sensörü olan Vindstyrka'yı tanıttı.

Vindstyrka kendi başına çalışır, ancak şaşırtıcı olmayan bir şekilde IKEA'nın Dirigera akıllı ev uygulamasına bağlandığında daha kullanışlı hale gelir. Hava kalitesini şirketin uygulaması aracılığıyla kontrol edilebilir ve monitörün diğer cihazları kontrol etmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin, bir Starkvind hava temizleyecisine fan hızını partikül seviyelerine göre artırmasını söyleyebilir .

Microsoft, Xbox'ı Xbox yapan yeşili oyun kontrolörüne ekledi Microsoft, Xbox'ı Xbox yapan yeşili oyun kontrolörüne ekledi

ikea hava temizleyici (2)​​​​​​​

IKEA, Vindstyrka'yı Nisan ayından itibaren tüm pazarlarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirket, henüz ev içindeki hava kirliliğini ölçen sensörünün fiyatını açıklamadı.

Editör: Enes Sapmaz