1- Unpacking

Bu hafta sonu Cyberpunk 2077 PS5 ve Xbox'larda ücretsiz oluyor! Bu hafta sonu Cyberpunk 2077 PS5 ve Xbox'larda ücretsiz oluyor!

Unpacking, oyuncuların kutulardaki eşyaları yeni bir eve yerleştirdiği, o herkesin bildiği deneyimi sunan zen bir oyundur. Kısmen blok yerleştirme bulmacası, kısmen ev dekorasyonu içeriğiyle, kutularını açtığınız yeni hayata dair ipuçlarını toplarken tatmin edici bir yaşam alanı inşa edeceksiniz. Sekiz taşınma boyunca, hiç görmediğiniz bir karakter ve size anlatılmayan bir öyküyle yakın bir ilişki kurmayı deneyimleme şansına sahipsiniz.

(Oyun Xbox Game Pass'te yer alıyor)

2- Papers, Please

Papers, Please; Sovyetler Birliği’nde yer alan Arstotzka adlı bir ülkede yaşayan bir pasaport kontrol memurunun yaşadıklarını konu alıyor. Oyuncular, sınırdan geçmek isteyen kişilerin pasaportlarını kontrol ediyor; sınırı geçip geçmemeleri konusunda karar alıyorlar.

3- Disney Dreamlight Valley

Disney Dreamlight Valley, hem eski hem de yeni Disney ve Pixar arkadaşlarının yer aldığı görevler, keşifler ve ilgi çekici etkinlikler içeren zengin bir yaşam simülasyonu ile macera arası türde bir oyundur.

İftar gelene kadar oyun içerisinde birçok görevi yaparak güzel vakit geçirebilirsiniz.

(Oyun Xbox Game Pass'te yer alıyor)

4- World Of Goo 

Güzel ve şaşırtıcı, Goo Dünyasında yaşayan milyonlarca Goo Topu keşif yapmak istiyor ama oyunda olduklarını ya da çok lezzetli olduklarını bilmiyorlar.

Gördüğüm en zekice ve eğlenceli tasarıma sahip oyunlardan olan World of Goo aynı zamanda bağımlılık da yapıyor.

5- Portal

Portal'de oyuncu Chell isimli bir karakteri yöneterek, karşılaştığı bulmacaları Portal silahından yararlanarak geçmek zorundadır. Bu silah, oyuncunun içinden geçerek diğer tarafa ulaşabileceği sadece iki geçit açabilme özelliğini içermektedir. Bunun yardımı ile oyuncu, açtığı birinci geçidin içinden geçerek ikincinin içinden çıkabilmektedir. Ayrıca aygıt ile çevrede genel olarak bulmacaların çözümü için bulunan nesnelerde taşınabilmektedir.

Editör: Burak Karahan