Oyun hakkında henüz çok fazla detay paylaşılmamış olsa da, yayınlanan sevimli canlı aksiyon fragmanı, oyunun neşeli ve Shire'ın sakin atmosferine odaklanacağını gösteriyor. Fragman, bir hobbit ve bir Hobbit deliğinin resmini çizen bir illüstratörü gösteriyor ve Shire'daki diğer hobbit konutları ve yerleri tasvir eden eskizlerin havada uçuştuğu görülüyor.

"Tales of the Shire", Stardew Vadisi benzeri bir çiftçilik simülasyonu olabilir ve oyunculara patates pişirme gibi farklı seçenekler sunabilir. Bu, oyunun Yüzüklerin Efendisi tarzı bir çiftçilik deneyimi sunacağına dair umutları artırıyor.

Projede, önemli oyuncular bulunuyor. Private Division, Take-Two Interactive'in bir parçası ve son yıllarda popüler oyunları piyasaya sürdü. Weta Workshop ise Peter Jackson'ın Orta Dünya filmlerinin özel efektlerini yapmış bir şirket olarak biliniyor.

Ancak unutmayın ki bu, Yüzüklerin Efendisi evreninde geliştirilen tek oyun değil. Amazon, Yüzüklerin Efendisi MMO'sunu geliştiriyor ve aynı zamanda hayatta kalma işçiliği oyunu "The Lord of the Rings: Return to Moria"nın da çıkışı yaklaşıyor.

Fallout x Fortnite evrenleri birleşiyor! Fallout x Fortnite evrenleri birleşiyor!

Embracer Group'un, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit evrenlerini temel alan oyunlar ve projeler üzerinde çalışma haklarına sahip olduğu da bir gerçek. Bu, şirketin Yüzüklerin Efendisi evrenini büyük bir oyun serisine dönüştürme amacını taşıdığını gösteriyor.

Editör: Enes Sapmaz