Sony'nin PlayStation 4 konsolunda en sevilen oyunlarından biri olan Horizon Zero Dawn için bir PS5 remaster sürümü hazırladığı iddia ediliyor.

The Division'ın yeni oyunu askıya alındı! The Division'ın yeni oyunu askıya alındı!

VGC ve MP1ST'nin kaynaklarına göre, 2017 Guerrilla Games oyununun güncellenmiş versiyonu , yeni karakter modelleri, ışıklandırma ve animasyonlar biçiminde bu yılki devam oyunu Horizon Forbidden West ile aynı seviyeye getirilecek ve PlayStation 5 için yayınlanacak.

Horizon Zero Dawn Remaster yolda

Buna ek olarak, Zero Dawn'ın yeni sürümünün oyunun kendisine erişilebilirlik özellikleri, grafik modları ve yaşam kalitesi iyileştirmeleri ekleyeceği iddia ediliyor.

Son zamanlardaki popüler oyunların yeniden yayınlanması PlayStation için yeni bir trend değil. PS5 için  Spider-Man , Ghost of Tsushima , Uncharted 4 ve The Last of Us dahil olmak üzere şimdiden çok sayıda yeniden düzenleme ve yeniden yapım yayınladı.

Horizon Zero Dawn'ın PC versiyonu , 2020'de geliştirilmiş çizim mesafesi ve daha yüksek kare hızları ile piyasaya sürüldü, ancak çoğunlukla PS4 sürümündeki hali ve özellikleri yeniden kullandı.

horizon-zero-dawn-remake-remaster-ps5

Çevrimiçi bir oyun daha gelebilir

MP1ST raporu, Guerilla Games'in şu anda PS5 ve PC için Horizon çok oyunculu oyunu üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Bir başka kaynak VGC de uzun süredir Horizon serisini çok oyunculu alana genişletmeyi amaçladığını belirtiyor. Geliştirici firma ilk orijinal Horizon oyunu için bir çok oyunculu mod planlıyordu ancak geliştirme ekibinin oyunun diğer alanlarına odaklanabilmesi için proje rafa kaldırılmıştı.

2014 yılında sızdırılan Horizon Zero Dawn'ın bir konsept tasarımı (aşağıda), bu modun Capcom'un Monster Hunter oyunlarına  benzer bir senaryoda, oyunun devasa mekanik canavarlarıyla savaşan birden fazla oyuncuya sahip olma planlarını gösteriyor.

horzionmultiplayer

Sony, bu çevrimiçi modu Forbidden West'e entegre etmek istiyor ancak geliştirici Guerilla bu özelliği yeni bir oyun ya da çevrimiçi yan ürün olarak Horizon 3'e eklemeyi planlıyor.

2018'de Guerrilla, oyun direktörü Simon Larouche'u ,potansiyel olarak çok oyunculu bir projede çalışmak için işe almıştı.

Sizin Horizon Zero Dawn remaster ve potansiyel bir çok oyunculu Horizon oyunu hakkında düşünceleriniz neler? Bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Editör: Burak Karahan