Hollywood’un güzel ve sevilen yüzlerinden biri olan Kirstie Alley, 71 yaşında hayatını kaybetti. Yıldız oyuncunun ölüm haberini çocukları, annelerinin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. Alley kanserle mücadele ediyordu.

Özellikle Bak Şu Konuşana filminde John Travolta ile birlikte oynadığı rolü ile milyonların gönlünde taht kurmuş olan Kirstie Alley, kansere yakalanmıştı. Alley kanserle olan kısa savaşını kaybetti ve hayata gözlerini yumdu. 

kirstie-alley-obit-today-main-221205-020cd1

Alley’in çocukları ölüm haberini, annelerinin sosyal medya hesaplarından "İnanılmaz bir insan ve sevgi dolu bir anne olan Kirstie Alley’yi kaybettik” diyerek duyurdu.

Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor! Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor!

Kirstie Alley kimdir?

12 Ocak 1951 tarihinde ABD'nin Kansas eyaletinde dünyaya gelen Alley, 1987–1993 yılları arasında Rebecca Howe karakterini canlandırdığı televizyon dizisi Cheers ile şöhreti yakaladı. 1991 yılında bu dizideki rolüyle Emmy ödülü kazanmıştır. Ünlü isim ayrıca  Star Trek 2: Khan'ın Gazabı, Drop Dead Georgous filmleri ve Bak Şu konuşana serisinde de yer almıştır.

kirstie-alley-dead-john-travolta

Kirstie Alley, lisede tanıştığı sevgilisi Bob Alley ile 1970 yılında evlendi. Çift 1977'de ayrıldı. 22 Aralık 1983'te aktör Parker Stevenson ile hayatını birleştirdi. 1992 yılında oğlu William'ı 1995'te kızı Lillie'yi evlat edindi. Stevenson ile evliliği ise 1997 yılında sona erdi.

Editör: Burak Karahan