Warner Bros. Interactive Entertainment,  Hogwarts Legacy'yi bir kez daha erteledi. Ancak bu kez oyunun yeni nesil ve PC sürümleri ertelenmedi. 

Hogwarts Legacy'nin PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerinin 4 Nisan 2023'e, Nintendo Switch sürümünün ise 25 Temmuz'a ertelendiği açıklandı.

Erteleme öncesinde, oyunun eski nesil konsol sürümlerinin de tıpkı PS5, Xbox Series X/S ve PC sürümü gibi 10 Şubat tarihinde çıkması planlanıyordu. Bu erteleme  eski konsollara sahip Harry Potter hayranlarını hayal kırıklığına uğratacak olsa da, geliştiricinin Cyberpunk 2077 örneğindeki gibi hazır olmayan bir oyunu piyasaya sürmeleri daha kötü olurdu muhtemelen. Bu erteleme sonucunda ortaya çıkan zaman aralığı, geliştirici Avalanche Software'e Harry Potter temalı oyunu eski sistemler için cilalaması için uzun bir süre tanıyacaktır.

hogwarts-1

Harry Potter oyunu Hogwarts Legacy'nin çıkış yılı başlangıçta 2021 olarak açıklanmıştı. O günden bu yana birçok erteleme alan oyun son olarak Şubat 2023'te çıkış yapacak.  7 Şubat'tan itibaren, PS5, Xbox Series X/S veya PC için Deluxe Sürümü satın alan kişiler, maceralarına başlamak için 72 saat erken erişim şansı elde edecek. Ertelenen sürümlerde ise erken erişim süresi olmayacak.

Hogwarts Legacy , 1800'lerde geçen bir açık dünya aksiyon RPG'sidir. Harry Potter kitaplarındaki ve filmlerindeki olaylardan önceki yüzyılda özel olarak yaratılmış bir Hogwarts öğrencisi olarak oynayacağız.  "Büyücü dünyasının gizli bir gerçeğini ortaya çıkarmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkarken" iksirler yapacak, büyüler öğrenecek ve arkadaşlar edineceğiz.

Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi... Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi...

Warner Bros., oyunun yazar JK Rowling'den yeni bir hikaye olmadığını, ancak orijinal vizyonuna sadık kalmasını sağlamak için ekibiyle işbirliği yaptığını belirtiyor. Bununla birlikte, RPG'nin karakter yaratıcısı, transseksüel karakterler yapmanıza izin verecek.(Bu muhtemelen Rowling'in çok isteyeceği bir şey değil)

Editör: Burak Karahan