WhatsApp, gizlilik özelliklerine dikkat çekmek için Londra’daki Piccadilly’de bir 3D reklam panosu göstermeye başladı. Bu çarpıcı 3 boyutlu reklam, yoldan geçenleri inanılmaz derecede dikkatini çekiyor.

İnternette de birçok kez paylaşılan reklam, bir binanın cephesinde konumlandırılmış. İlk önce normal bir bina sandığımız görüntü, tüm dairelerdeki insanların pencerelerini kapatmasıyla bir anda değişiyor. Çelik kepenkler iniyor ve ardından bir WhatsApp sesli mesajı çelik bir kasanın içine giriyor. WhatsApp burada mesajlarınızın güvenli bir şekilde şifrelendiğini ima ediyor.

Instagram, kullanıcıları çileden çıkardı! Bu reklamlar geçilmiyor... Instagram, kullanıcıları çileden çıkardı! Bu reklamlar geçilmiyor...

Londra’da yayınlanan WhatsApp’ın bu harika reklamını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yoldan geçen birçok insanın durup bu harika reklamı izlediğini videodan da görebiliyoruz. İnanılmaz gerçekçi duran bu 3 boyutlu reklam muhtemelen WhatsApp kullanmayan insanların da ilgisini çekmiştir. 

İnternette yapılan yorumlar genellikle olumlu yöndeyken, bazı kullanıcılar ise bir şirketin mahremiyetini desteklemek için bu kadar uğraşması konusuna anlam veremediğini belirtiyor. 

Editör: Burak Karahan