Netflix'in The Witcher oyunundan uyarlama aynı isimli dizisi kısa sürede büyük ilgi görmüştü. Bunun en büyük sebeplerinden biri de muhtemelen başroldeki Henry Cavill'di. Dizide Geralt of Rivia karakterini canlandıran Henry Cavill'in artık The Witcher'da rol almayacağı açıklandı. 3. sezonu henüz yayınlanmayan dizinin, dördüncü sezonunda artık Henry Cavill'i Geralt rolünde görmeyeceğiz.

Arcane'in 2. sezonundan ilk fragman geldi! Arcane'in 2. sezonundan ilk fragman geldi!

witcher-1

"Madalyonumu ve kılıçlarımı bırakacağım”

Instagram üzerinden bir açıklama yapan Henry Cavill,  “Rivialı Geralt olarak yolculuğum hem canavarlarla hem de maceralarla doluydu ve ne yazık ki 4. Sezon için madalyonumu ve kılıçlarımı bırakacağım” sözleriyle diziden ayrıldığını duyurdu. Henry Cavill, 2019'da yayınlanmaya başlayan The Witcher dizisinde Geralt of Rivia olarak izleyicilerin gönlünde adeta taht kurmuştu. 

2023 yazında çıkacak olan The Witcher'ın 3. sezonunda Henry Cavill'i son kez Geralt rolünde izleyeceğiz. Bildiğiniz gibi Henry Cavill geçtiğimiz günlerde "Superman" rolünde geri döneceğini duyurmuştu.

hamsworth-1

Yeni Witcher, Liam Hemsworth

Henry Cavill'den boşalan koltuğunda sahibi ise yine ünlü bir isim Liam Hemsworth oldu. The Witcher 4. sezonundaki Geralt of Rivia karakteri Liam Hemsworth oynayacak. Hemsworth yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bir Witcher hayranı olarak Geralt of Rivia'yı oynama fırsatına çok sevindim. Henry Cavill inanılmaz bir Geralt oldu ve bana dizginleri verdiği, macerasının bir sonraki bölümü için Beyaz Kurt'un bıçaklarını kullanmama izin verdiği için onur duyuyorum” 

Zaman çizelgesine baktığımız zaman ilk önce  Witcher'ın yaratılışını konu alan bir spin-off olan The Witcher: Blood Origin, 25 Aralık'ta çıkış yapacak. Ardından ise 2023 yazının sonunda The Witcher 3. sezonunu göreceğiz. Yani Liam Hemsworth'ü The Witcher 4. sezonunda görmemiz için önümüzde uzun bir süre var.

Editör: Burak Karahan