Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor! Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor!

Twitter'ı satın alarak büyük bir karmaşa yaratan CEO Elon Musk, Tesla yatırımcılarını da kaçırıyor. 

CNET'in haberine göre, şirketin müşterileri bile Elon Musk ile ilgili herhangi bir ilişki kurmak istemediği için siparişlerini iptal edip alternatif markalara yöneliyor.

CNET'e konuşan Model S kontratı dolmak üzere olan bir biyoteknoloji yöneticisi, "Kişiliği kesinlikle Tesla markasını baltalıyor" dedi ve ekledi: "Elonsuz bir varoluşu dört gözle bekliyorum."

Elon Musk'ın  bariz bir şekilde transfobik yorumlarda bulunması , yanlış bilgi yaymayı ve belirsiz ve hızlı bir şekilde yeni politikaları tersine çeviren gazetecileri yasaklaması gibi davranışlarının Tesla'nın itibarı üzerinde büyük bir darbe vurduğu belirtiliyor. Yeni bir Tesla siparişini iptal eden başka bir Model 3 müşterisi, "Bu şekilde davranan bir şirketi veya kimseyi desteklemek istemiyorum" dedi.

Tesla hisse değeri, Kasım 2020'deki seviyesine kadar geriledi

ade4e93176d86a9e43f1620279e280902fff9342

Tesla'nın hisse senetlerine ait uzun vadeli grafiğini yukarıda görebiliyorsunuz. Şirket en son Kasım 2020'de bu kadar düşük seviyeleri görmüştü.

Bir zamanlar saygı duyulan bir markanın bu tür söylemlerle anılması, şirketin geleceği konusunda endişelere yol açıyor. Musk, Twitter'daki operasyonları devralacak bir CEO ararken , önümüzdeki haftalarda veya aylarda yapacak çok fazla işi olacağı kesin. 

Tesla'nın hisseleri, yılın başından bu yana yüzde 60'ın üzerinde düştü ve düşmeye de devam ediyor. Yatırımcılar, kriz anında şirketi boşverip Twitter ile ilgilendiği için Elon Musk'a öfkeli. Pazartesi günü Wall Street , Musk'ın maskaralıklarıyla dolu feci bir hafta sonunun ardından Tesla'nın notunu düşürdü .

Tesla için yakın zamanda bir son görünmüyor çünkü elektronik otomobil alanında hala dünyanın en önemli markası konumunda. Ancak çatlaklar kendini göstermeye başlıyor ve Musk'ın esrarengiz davranışı bu sefer gözden kaçmıyor.

Editör: Burak Karahan