Riot Games’in popüler nişancı oyunu Valorant, şu anda e-spor alanında en çok ilgi gören yapımlardan ve küresel çapta milyonlarca kişi tarafından oynanıyor.

Valorant tutkunu bir gencin yaşadığı olay ise internette adeta viral oldu. Oyuncuların video oyunlarına olan tutkusunun adeta vücut bulmuş hali olarak gösterebileceğimiz genç e-spor oyuncusu Nishil Shah, yattığı hastaneden bir laptop ile Valorant turnuvasına katıldı. Genç e-spor oyuncusu rakiplerini adeta ezdi geçti.

Hasta yatağından Valorant turnuvasındaki maçı kazandırdı

ABD’nin Virginia eyaletindeki Old Dominion Üniversitesi’nde okuyan ve okulun e-spor takımı ile Collegiate Valorant Circut turnuvasına katılan Shah, maçlar öncesi oldukça talihsiz bir olay yaşadı. Nishil Shah’ın takımının yarışacağı CVAL isimli üniversiteler arası turnuva öncesi genç oyuncu acil bir sağlık sorunu nedeniyle hastaneye kaldırıldı. 

Fiziksel durumu kötü olan ve hastanede yatması gereken gencin pankreatit nedeniyle rahatsızlandığı bildirildi. Üniversite takımı yaşanan olay nedeniyle Valorant karşılaşmasının tarihinin ertelenmesini istedi fakat rakipleri West Virigina Wesleyan Esports bu talebi reddetti.

Bir laptop ile turnuvaya katıldı

Yaşanan durum karşısında yılmayan genc oyuncu Nishil Shah, yattığı hastane odasından rakiplerine göre düşük bir donanıma sahip laptopu ile turnuva katıldı. Kardeşinin bilgisayar kılıfını mouse pad olarak kullanan genç, maçlarda adeta şov yaptı ve takımın 2-0 galip gelmesinde büyük rol oynayarak maçın yıldızı oldu.

ODU’nün WVW Esports’u 2-0 yenmesinin ardından yaşanan bu olay Riot Games’in de dikkatini çekti ve genç oyuncuya ekstra olarak ‘Yumruk Selamı Silah Uğuru’ ve alışveriş için ekstra Valorant puanları hediye edildi.

Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor! Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor!

Valorant Mobile oynanış videosu ortaya çıktı! PC'yi aratmıyor - VİDEO Valorant Mobile oynanış videosu ortaya çıktı! PC'yi aratmıyor - VİDEO

Editör: Burak Karahan